„Kaip išlikti sveikam“ ir gerumo akcija „Padovanok perskaitytą knygą“

Spalio 9 d. Prienų ligoninėje įvyko LSDMS Prienų klubo susirinkimas, kuriame buvo pasidalinta mintimis apie sveiką gyvenseną, mitybą. Šio klubo moterys organizavo akciją „Padovanok perskaitytą knygą“.

Klubo nares pasveikino pirmininkė Danutė Mozūrienė. Po darbo susirinkusioms moterims pirmininkė pasiūlė keletą minučių pabūti su savimi.

Krante uždegę žiburius rudens / Klyksmu nudažę ryto tylą / Palinkę atsigert vandens / Klevų viršūnėn gervės kyla./ Snapuos – sudriskę gelstantys laiškai, / Sparnuos – viltis / Balta balta it rūkas… / Už lango – raudoni lašai, / Voratinkliais aplipę vėjy supas. / Klevų išbarstęs apdarus laukuos, / Širdin žarijų degančių prisėjęs, / Paslėpęs ilgesį skaidriuos lašuos, / Jauti, kaip sielon beldžias vėl rugsėjis….

Ilgesingai klykdamos mus palieka gervės, ankstų rytmetį nebeprikelia vasarinio paukščio giesmė… Ar gera buvo vasara? Kiekvienam kitaip… Metų laikai keičiasi niekieno neatsiklausę, kiekvienas jų savaip įdomus, mielas. Kiekvienas tai priimame kaip sugebame, kaip suvokiame.

Jei pavasario laukiame pasiilgę žalumos, tai ruduo – gamtos dailininkas – džiugina akis, pamėtėja neįtikėtiną pluoštą spalvų, kartais net neegzistuojančių mūsų sąmonėje… Nepastebėjai?Atidėk visus darbus į šalį ir pakviesk save pasigėrėti rudenėjančiomis gatvėmis, laukais, miškais. Kiek daug aplink spalvų, atspalvių, įvairiaspalvių potepių ir brūkštelėjimų – neaprėpsi visų! Kas sakė, kad ruduo – metas depresijai? Jeigu tuo patikėsi, ji būtinai užpuls. Geriau paklausyk savo vidinio balso. Prisirink klevo lapų, išlukštenk iš patiškusio kiauto apvalutį  rudašonį kaštoną, pabraidyk po drėgnas miško samanas, tankmėj paieškok pasislėpusio baravyko…

Linksmu raudoniu nusidažė klevas, nusviro geltonos berželio kasos. Pakelk akis – kokios ypatingai neįprastos dangaus spalvos! Įkvėpk vaiskaus drėgno oro – toks būna tik rudenį. Visa gamta persmelkta ypatingos pasikeitimo nuojautos. Ne vien liūdesio, netekimo, bet ir įkvepiančios. Po kojomis čeža nukritę auksiniai medžių lapai, kutena nosį vėsus jų kvapas. Tas lapų čežėjimas primena tylų  šnabždesį… Šnabždesį tų, kurių nėra čia, šalia mūsų.

LSDMS Prienų klubo narė, Prienų ligoninės direktorė Jūratė Milaknienė  geranoriškai sutiko pasidalinti mintimis apie sveikatą, patarė, kaip sveikai maitintis, kaip prižiūrėti save, kiek kartų ir kada reikia kreiptis į gydytoją, atsakė į moterų klausimus.

Prienų klubo moterys noriai sutiko dalyvauti akcijoje „Padovanok perskaitytą knygą“. Į šią akciją įsijungė ir Prienų lopšelio darželio „Gintarėlis“ bendruomenė bei Jiezno neįgaliųjų bendruomenė (pirmininkė Augenija Stoškuvienė). Knygas galės skaityti ligoninėje besigydantys ligoniai.

Akcija „Padovanok perskaitytą knygą“ dar tik prasidėjo. Kitas surinktas knygas padovanosime vienišiems žmonėms, kurie gyvena Prienų globos namuose.

Prienų klubo narė Aurelija Mozūraitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close