Alytuje lankėsi Lietuvos policijos vadovai

Šiandien Alytuje lankėsi Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, jo pavaduotojai Algirdas Stončaitis, Renatas Požėla ir Policijos departamento struktūrinių padalinių vadovai aplankė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato struktūrinius policijos komisariatus.


Jau penkerius metus Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuoja išvažiuojamuosius posėdžius.
Norime sužinoti gyventojų rūpesčius, išgirsti nuomonę, pasidalinti įžvalgomis“ – sakė susitikęs su Alytaus miesto ir rajono merais Lietuvos policijos generalinis komisaras S. Skvernelis. Generalinis komisaras taip pat domėjosi, kuo galėtų padėti teritoriniams komisariatams, kad šių darbas vyktų efektyviau ir sklandžiau, pabrėžė bendruomenės drąsos ir pilietiškumo svarbą: „Kartais policininkų nereikia, reikia tik žmonių pagalbos pažeidėjams nustatyti“, bei skatino policijos ir visuomenės bendradarbiavimą.
„Kaip meras, policijos veikla esu patenkintas“, – priekaištų Alytaus aps. VPK viršininkui Č. Mulmai neturėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas, sutikdamas, kad nusikalstamumo prevencijai ir mažinimui ypač svarbus visuomenės ir policijos bendradarbiavimas: „Galima priimti geriausias taisykles, bet jeigu nebus kontroliuojančio mechanizmo, rezultato nepasieksime“, – kalbėjo meras.
Policijos vadovas keletą valandų skyrė gyventojų problemoms išklausyti. Kiti Policijos departamento atstovai tuo metu gyventojus priėmė Varėnoje, Druskininkuose, Prienuose, Lazdijuose.
Susitikimo metu įvardinti didžiausi iššūkiai Alytaus apskrityje – pasienio regione vykdoma kontrabanda, akcizinių prekių įvežimas, netvarkingas automobilių parkavimas, trūksta automobilių stovėjimo aikštelių, jaučiamas žmogiškųjų išteklių trūkumas. Diskutuota apie ilgalaikę prevenciją, kuri turėtų būti perkelta į savivaldos lygmenį, skatinant ir išplečiant policijos rėmėjų teises, skatinant Saugios kaimynystės programą, apie policijos bendradarbiavimą su savivaldybėmis, kurioms policija norėtų perduoti dalį savo funkcijų. Generalinio komisaro pastebėjimu, žengtas pirmas žingsnis – pradedama kalbėti apie nusikalstamumo priežastis, o ne tik pasekmes. Policijos generalinis komisaras pasidžiaugė, kad atlikta apklausa parodė, jog Alytaus gyventojai pasitiki vietos policija ir jaučiasi saugūs – jų saugumo jausmas siekia 85 procentus.
Vėliau, vyko turiningas susitikimas su Alytaus miesto ir rajono savivaldybių tarybos nariais, Dzūkijos krašto verslininkais. Išsakyta nuomonė apie komisariatų viršininkų rotaciją, kalbėta apie smurtą artimoje aplinkoje, viešosios tvarkos poskyrių steigimą, nerūkymo zonų steigimą Alytaus mieste, policijos rėmėjų motyvavimą, kuriems norima perduoti daugiau teisių, taip pat visuomenės pasitikėjimą policija, situaciją Alytaus bendrojo ugdymo mokyklose ir kitose švietimo įstaigose. Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė Dalia Matukienė dėkojo Alytaus policijai už gerą darbą ir džiaugėsi, kad glaudus bendradarbiavimas su policija užtikrina jų verslo saugumą.

Alytaus aps. VPK informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close