Dėl gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimo

2013 m. spalio 23 d. bus vykdomas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) patikrinimas. Lietuvoje bus girdimas perspėjimo sirenų kauksmas. Sirenos kauks 3 minutes.

Patikrinimo metu, nuo 11.52 val. iki 11.55 val., bus jungiamos elektros sirenos, nustojus joms kaukti, 11 val. 55 min., per Lietuvos radijo ir televizijos pirmąją programą arba vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama aktuali informacija. Išgirdę sirenas, gyventojai privalo nedelsiant įjungti radiją ar televizorių ir išklausyti skelbiamą informaciją. Įprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Perspėjimo sistemos patikrinimo metu gyventojai bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus, o taip pat per gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklus, sistemą trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Rekomenduojame gyventojams nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiamą adresu: www.vpgt.lt tam, kad gyventojai galėtų pasitikrinti, ar teisingai atlikti telefonų nustatymai perspėjimo pranešimų priėmimui, šių pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų įjungimo pradžia, t.y. 11.52 val., ir tęsis iki 12.03 val. Visą laiką pranešimai bus kartojami kas 1 min.

Prašome Jūsų vykdyti visas aukščiau nurodytas instrukcijas, padėkite tai padaryti ir savo šeimos nariams, kaimynams, draugams, pažįstamiems.

 

 

Birštono savivaldybės administracijos

Bendrojo skyriaus civilinės saugos

vyriausiasis specialistas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close