Prienų rajono savivaldybės direktoriaus įsakymu nuo spalio 3 d. 2013-2014 metų šildymo sezono pradžia paskelbta rajono sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Redakcijos žiniomis, kitiems šilumos vartotojams šildymas turėtų būti įjungtas paskutinę spalio savaitę (išskyrus daugiabučių namų bendrijas ir vartotojus, turinčius teisę patiems nuspręsti ir kreiptis į šilumos tiekėjus dėl šildymo sezono pradžios).

Dauguma gyventojų, su kuriais teko kalbėtis, tikino šį mėnesį dar nenorintys sulaukti šildymo sezono pradžios arba sutinkantys, kad jis prasidėtų bent jau į mėnesio pabaigą. Priežasčių keletas: vieniems dar nešalta, kiti baiminasi didelių sąskaitų. Taupyti žiemai, jeigu turi galimybes, linkęs vos vienas kitas. Šilumos namuose pasigenda tie, kurie augina mažus vaikus, turi ligonių ar patys serga sąnarių ir kitomis ligomis. Keletas gyventojų jau pasiskundė paūmėjusiais sąnarių skausmais, prikibusia sloga. Gavusieji kompensacijas pernai ir besitikintys jų šiais metais šildymo laukia labiau nei gyventojai, kurie kompensacijų negauna. Nemažai gyventojų prisipažino butus pasišildantys elektriniais šildymo prietaisais. Sako, kad sąskaita už elektrą vis tiek neviršys būsimos sąskaitos už šildymą.

Prieniečių klausėme, ar jie laukia šildymo sezono pradžios, kokias sąskaitas už šildymą gaudavo praėjusią žiemą, ar taupo ruošdamiesi žiemai. Pateikiame keletą daugiabučių namų gyventojų nuomonių.

Vida, Prienų m. gyventoja

Norisi, kad bute jau būtų šilta, bet kai pagalvoju apie sąskaitas, darosi baisu. Praėjusią žiemą didžiausia sąskaita už 24 kv. m vieno kambario butą šalčiausią mėnesį buvo per 300 Lt. Tai nėra maža suma, juolab, kad žiemą vyras, kaip ir kiti statybininkai, neturi darbo. Mums nėra labai svarbu, kada prasidės šildymas – mėnesio viduryje ar pradžioje. Mes kompensacijų vis tiek negauname, mokame tiek, kiek priskaičiuota. Iš gaunančiųjų kompensacijas teko girdėti, kad kompensacijos už pusę mėnesio neskiriamos, jiems tektų mokėti pilną sumą. Taigi jiems geriau būtų, jei šildymą įjungtų nuo kito mėnesio pradžios. Specialiai žiemos šildymo sezonui pinigų nekaupiame, nes nėra iš ko taupyti.

Vita Nikštienė, Prienų m. gyventoja    

Ir laukiam, ir nelaukiam. Man, kaip įmonės savininkei, tenka mokėti dar brangiau nei gyventojams, nes priskaičiuojamas 21 proc. PVM (gyventojams – 9 proc.). Praėjusiais metais už 50 kv. m patalpų apšildymą, kai būdavo šaltesni orai, mokėdavau 600-700 Lt. Džiaugiuosi, kad turiu atskirą šilumos apskaitos skaitliuką, tai galiu šilumą reguliuoti. Stengiuosi taupyti, nors tas taupymas vyksta sveikatos sąskaita. Atskirai lėšų šilumai netaupau, dar išsimoku. Tik noriu paklausti, kodėl ir šiemet kalbama, kad Prienuose bus brangiausia šiluma Lietuvoje.

Irena Serbentienė, Prienų m. gyventoja 

Nelaukiu, nes reikės labai brangiai už šildymą mokėti. Kuo vėliau įjungs, tuo geriau. Mano butas 47 kv. m, kompensacijų negaunam, praėjusią žiemą mokėdavom per 400 Lt. Pagalvojus, kad vėl tiek kainuos, baisu darosi. Gerai, dar dabar šilta lauke, galima pakentėti. Taupau, atidedu žiemai, bet nėra iš ko daug susitaupyti.

Virginija, Birštono m. gyventoja   

Pas mus šildymas įjungtas nuo spalio 2 d. Mes su vyru kiekvienais metais, kai tik prasideda ruduo ir šaltos dienos, sakom: „Dieve, kad tik dar nejungtų to šildymo, taip brangiai kainuoja“. Kai tik įjungia šildymą, sakom: „Ačiū Dievui, kaip gerai, jauku namuose“… Praėjusiais metais už 53,3 kv. m buto šildymą savo name (kiekviename name skaičiuojama skirtingai) mokėdavom apie 400 Lt. Brangiausiai mokėjome 500 Lt. Pernai man atrodė, kad jau nemažai mokėjome, o kaip šiemet bus, dar nežinau.

Pinigų iš šeimos biudžeto žiemai neatidedam, nes vasarą jų neatlieka. Abu dirbame, kompensacijų negaunam, bet kažkaip gyvenam. Truputį lieka nuo atlyginimų, bet norisi ir paatostogauti. Kiek galima sutaupyti, jeigu gauni minimalią algą? Iš ko gali atidėti? Žinau ir per televiziją girdėjau labai protingai kalbant, kad šeima ar asmuo turi turėti santaupų 3-6 mėnesiams į priekį. Bet iš ko?

 

Kalbino ir fotografavo Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close