Už gamtosaugos reikalavimų pažeidimus gresia baudos

Alytaus aplinkos apsaugos departamento Prienų aplinkos apsaugos skyrius kiekvieną mėnesį pateikia savo darbo ataskaitą apie atliktus darbus, išaiškintus nusižengimus ir kylančias kasdienines problemas.

Prienų aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai per 2013 metų rugsėjo mėnesį, pagal planą patikrino 20 įmonių ir ūkio subjektų. Patikrinimų metu buvo nustatyta, kad 5 įmonės  reikalavimų nesilaikė, pažeidė galiojančius įstatymus. Prasižengusioms įmonėms ir ūkio subjektams buvo taikyta administracinė atsakomybė, numatyta LR ATPK kodekse.

Buvo tikrinama, kaip piliečiai laikosi aplinkos apsaugos įstatymų ir reikalavimų.

2013-09-02 dieną buvo nustatyta, kad Kašonių kaime Jiezno seniūnijoje, pil. V. J. savo nuosavybės teise priklausančioje žemėje, neturėdamas mažojo karjero paso ir nesilaikydamas reikalavimų, iškasė20 kubinių metrųžvyro. Už šį pažeidimą buvo taikyta administracinė atsakomybė, numatyta LR ATPK 52 str. 1 d. (numatoma nuo 300 iki 500 litų bauda), taip pat pažeidėjas turės atlyginti žalą padarytą aplinkai.

2013-09-13 dieną pil. G. G., gyvenančiam Pagermuonio kaime Pakuonio seniūnijoje, buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, nes buvo nustatyta, kad jis neturėdamas raštiško leidimo prie savo namų, valstybei nuosavybės teise priklausančioje žemėje, nupjovė kaštoną. Pagal LR ATPK 78 str. 1 d. už šį pažeidimą numatyta bauda piliečiams nuo 200 iki 700 litų ir pareigūnams – nuo 300 iki 1000 Lt. Minėtu atveju žalos aplinkai pažeidėjui atlyginti nereikės, kaštonas nebuvo sveikas.

2013-09-13 dieną pil. S. K., gyvenančiam Pociūnų kaime Ašmintos seniūnijoje, buvo surašytas LR ATPK protokolas už automobilio pastatymą Nemuno pakrantės apsauginėje juostoje prie pat stataus šlaito briaunos. 2013-09-30 dieną pil. A. L., gyvenančiam Birštono savivaldybėje, buvo surašytas LR ATP protokolas už tai, kad jis buvo pastatęs automobilį Nemuno pakrantės apsauginėje juostoje Prienų mieste. Pagal LR ATPK  55 str. 1 d. už šiuos pažeidimus numatytas įspėjimas arba bauda piliečiams nuo 100 iki 500 litų ir bauda pareigūnams nuo 300 iki 1000 litų.

2013-09-25 dieną buvo nustatyta, kad pil. R. P., gyvenantis Veiverių seniūnijoje Prienų rajone, savo sodyboje, neturėdamas specialaus Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės aplinkosaugos leidimo sandėliavo ir ardė eksploatuoti netinkamas transporto priemones. Nustačius šį pažeidimą nelegaliam ardytojui buvo taikyta administracinė atsakomybė (LR ATPK kodekso 51-2 str. 2 d. už šį pažeidimą numatyta bauda piliečiams nuo 1000 iki 2000 litų, pareigūnams – nuo 2000 iki 4000 litų ir juridinių asmenų vadovams – nuo 3000 iki 6000 litų).

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūrą dažnai pasiekia informacija, kad gyventojai, kurių namai neprijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, nevalytas buitines nuotekas išleidžia į drenažo sistemas arba aplinką, eksploatuoja nesandarius kaupimo rezervuarus, taip pažeisdami įstatymus, keldami pavojų žmonių sveikatai ir teršdami aplinką. Už tokią veiklą numatyta administracinė atsakomybė nuo 400 iki 2000 Lt. bei skaičiuojama žala, padaryta aplinkai. Siekdama išsaugoti švarią ir saugią aplinką, Prienų agentūra, padedant Prienų ir Birštono vandentiekio įmonių atsakingiems darbuotojams, renka informaciją apie rajono gyventojų sunaudojamą geriamą vandenį, tvarkomų buitinių nuotekų susidarymą ir tvarkymą. Gyventojai, vartojantys vandenį iš centralizuotų tinklų, turintys galimybę buitinių nuotekų išleidimą prijungti prie centralizuotų tinklų, tačiau naudojantys buitinių nuotekų individualius surinkimo rezervuarus arba jų neturintys, gavę atskirą lapą dėl informacijos pateikimo, prašomi užpildyti lape esančią lentelę ir pateikti informaciją apie geriamo vandens suvartojimą ir susidarančių buitinių nuotekų tvarkymą iki 2013-12-01 Prienų aplinkos apsaugos agentūrai arba UAB „Prienų vandenys”, UAB „Birštono vandentiekis”. Išanalizavus gautą informaciją bus sprendžiama dėl patikrinimo reikalingumo. Nustačius pažeidimus, bus taikomos teisės aktuose numatytos poveikio priemonės. Primename, kad už kliudymą vykdyti aplinkos apsaugos kontrolę, LR Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta administracinė atsakomybė.

 

Pagal Prienų aplinkos apsaugos agentūros informaciją parengė Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close