Skulptūrų paroda „Pavasario džiaugsmas“

Pirmadienį Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre buvo pristatyta medžio drožėjo, skulptoriaus Kazimiero Sigito Straigio darbų paroda „Pavasario džiaugsmas“. Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narys Vytautas Kamblevičius ir jo padėjėja Loreta Jakinevičienė.

 

Šviesiose NKRP lankytojų centro patalpose eksponuojami skulptoriaus medžio darbai, kuriais vaizduojama gyvybės pradžia – kiaušiniai ir paukščiai. Iš tikrųjų čia ir jaučiasi džiaugsmas, atgimimas ir gimimas, veržlumas ir polėkis. Kaip sakė parodos autorius, šie drožiniai buvo skirti velykinei parodai, išdrožti ilgais žiemos vakarais.

Skulptorius kilęs iš Prienų rajono. 1945 m. gimė Išlaužo kaime. Parodose dalyvauja nuo1969 m. Jau surengė daugiau kaip dvidešimt personalinių parodų ir daugiau nei 100 bendrų parodų Lietuvoje bei užsienio valstybėse: Lenkijoje, Švedijoje, Danijoje, Ukrainoje. Nuo 1992 metų menininkas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o nuo1995 m. priklauso Tėvynės sąjungos Kauno architektų ir dailininkų klubui „Sfinksas“, dalyvauja dailininkų klubo „Meno sparnai“ veikloje.

Drožėjas pasakojo, kad ši jo darbų paroda jau pabuvojo Prienuose bei Pakuonyje, kol Nemuno kilpų regioninio parko specialistė Ramutė Milušauskienė panoro ją parodyti ir birštoniečiams.

Eksponatai – daugiausia paukščiai, paukšteliai ir paukštyčiai, padėję kiaušinėlius ir laukiantys, kol išsiris jaunikliai, besiveržiantys į saulę, į dangų. Darbuose jaučiasi ir amžinas neatsakytas klausimas, kas atsirado pirma – višta ar kiaušinis. Kadangi niekas nesiginčija, kad kiaušinis yra gyvybės pradžia, tai gal pirma ir atsirado kiaušinis.

Seimo narys pasidžiaugė, kad atsirado galimybė pamatyti savo kraštiečių kūrėjų darbus ir pratęsti bendravimą ateityje. Pasak V. Kamblevičiaus, mes turime geriau pažinti savo kraštą ir žmones, o po to žvalgytis po užsienį. Tą pačią mintį palaikė ir jo padėjėja L. Jakinevičienė.

Seimo narys už kūrybinės parodos suorganizavimą ir eksponavimą padėkos raštus įteikė drožėjui K. S. Straigiui ir NKRP specialistei R. Milušauskienei.

Eksponuojama kraštiečio paroda džiaugėsi ir Aldona Milda Valatkienė bei kiti pasižiūrėti atėję birštoniečiai.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close