Savaitgalį Balbieriškis tapo ne tik Prienų, bet ir aplinkinių rajonų traukos centru. Čia praūžė Balbieriškio seniūnijos vasaros šventė „Prie Ringio ir Peršėkės“, skirta Balbieriškio miestelio 510 metų jubiliejui paminėti. Ši šventė ne tik pažėrė daug pramogų, bet ir daug siurprizų.

 

Daugiausia jaunimo dėmesio susilaukė sporto varžybos. Miestelyje jau nuo ryto trinksėjo futbolo ir krepšinio kamuoliai. Komandas varžyboms balbieriškiečiai surinko greitai ir su dideliu entuziazmu. Buvo panašu, kad jaunimą domino ne prizai, ne garbė, bet pačios varžybos.

Miestelio šventės proga dvarvietėje buvo atidaryta renovuota Balbieriškio kaimo seklyčia, kuri nuo šiol galės pasitikti visus norinčius padainuoti, pašokti arba tiesiog pabūti kartu.

Tačiau daugiausia svečių ir pačių balbieriškiečių sulaukė dvaro parkas, kuriame laikinai įsikūrė ir oro pilis vaikams ir erdvi scena ir užkandinė praalkusiems. Ne tik pati aikštė buvo nusėsta žmonių, bet ir jos šlaitai. Buvo pagerbti ir tie jaunuoliai, kurie nepabūgo vieni su kitais rungtis sportinėse varžybose. Apdovanoti nugalėjusiųjų ir dalyvavusiųjų atvyko Prienų rajono savivaldybės meras Vytautas Bujanauskas, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, administracijos direktorius Algis Marcinkevičius bei dauguma Tarybos narių. Jaunimą apdovanojo ir pagrindinio prizo steigėjas – Juozo Palionio labdaros ir paramos fondo atstovas Andrius Palionis.

Šventėje buvo galima sutikti labai daug Prienų miesto gyventojų, matėsi ir alytiškių, kilusių iš Balbieriškio.

Netrūko šventėje ir linksmybių, kurios prasidėjo tuoj pat po apdovanojimų. Publiką džiugino Alytaus cirko studijos žonglierius Kasparas Bujanauskas, nuotaikingas šiuolaikinių šokių kolektyvas iš Kunigiškių „Fidema“. Mergaičių gausa scenoje ir šokiai sujudino ne viena sėdintį. Žiūrovai nuščiuvo išgirdę ir Žermenos Buliauskaitės-Lunskienės balsą. Mecosopranas užbūrė visus, kai kurie žiūrovai iš karto Žermenos balsą pavadino perliniu. Jos atliekamų dainų sugrįžo pasiklausyti ir tie, kurie skubėjo pasistiprinti prieš vakarą. Džiugią nuotaiką sukėlė svečiai, atvykę iš Simno, bei Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Nedzinskas. Šventę vainikavo nakties šėlsmas – grupės „Išjunk šviesą“ gyvo garso koncertas bei diskoteka.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close