Savaitgalį prasidės jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

Šį savaitgalį startuos rudens „Maisto banko“ akcija. Jau dešimtus metus iš eilės visuose šalies prekybos centruose „Maisto banko“ akcijos savanoriai prašys žmonių paaukoti maisto nepasiturintiems.

„Maisto banko“ akcija – vienas didžiausių nacionalinių labdaros projektų Lietuvoje. Nuo 2003 metų jų metu Lietuvos gyventojai nepasiturintiems nupirkę padovanojo 9 beveik mln. vertės maisto.

Labdaringa maisto produktų aukojimo akcija vyks spalio 18-19 dienomis. „Tai ypatinga savaitė“, sako „Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius. „Spalio 16 d. pasaulis mini Maisto dieną, o spalio 17-oji yra Tarptautinė kovos su skurdu diena. Neatsitiktinai didžiausias paramos maistu rinkimas organizuojamas būtent šiuo metu“.

Nepaisant ekonomikos atsigavimo požymių, dalis Lietuvos žmonių yra nepritekliuje. Statistikos departamento duomenimis, šalyje skurdo riziką patiria kas penktas gyventojas. Krizė skaudžiai palietė kas antrą Lietuvos šeimą – 54 proc. šiais metais bendrovės SIC apklaustų lietuvių teigia, kad mėnesio gale jiems sunku apmokėti sąskaitas.

Lietuvos gyventojai maistui išleidžia 29 proc. pajamų. 36,8 proc. lietuvių teigia, kad perkant maistą pagrindinis kriterijus yra jo kaina. „Akivaizdu, kad pagalba maistu mažiausių pajamų šeimoms yra ypač svarbi ir laukiama“, sako V. Ilgius.

„Prasidėjus būsto šildymo sezonui, nepasiturintieji ieško būdų mažinti išlaidas mitybai – brangios komunalinės paslaugos ne vieną verčia taupyti maisto sąskaita. Tikimės, kad labiau pasiturintys žmonės noriai aukos maisto produktų tiems, kam trūksta lėšų išmaitinti šeimas“,  teigia „Maisto banko“ atstovas.

Apeliuodami į lietuvių dosnumą, tūkstančiai „Maisto banko“ akcijos atributika pasipuošusių savanorių šį savaitgalį išsirikiuos „Iki“, „Rimi“ ir „Maxima“ parduotuvėse. Akcija prasidės penktadienį (spalio 18 d.) 15 valandą ir tęsis iki 21 val. Šeštadienį (spalio 19 d.) „Maisto banko“ akcijos savanoriai aukotojų parduotuvėse lauks nuo 10 iki 20 val.

Prienų rajone  „Maisto banko“  akcija vyks  parduotuvėje „IKI“  Stadiono g. 2, parduotuvėje“ MAXIMA „, Vytauto g. 17, ir  parduotuvėje „IKI CENTO“ Jieznas, Vytauto g. 30.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close