Metų mokytojas – Antanas Kisielius

Penktadienio pavakarę Birštono kurorto svetainėje – kurhauze paminėti Tarptautinę mokytojo dieną susirinko savivaldybės įstaigų švietimo darbuotojai, buvę pedagogai bei administracijos atstovai.

Renginio vedėja, kultūros centro renginių organizatorė Roma Žentelienė gražiais žodžiais pristatė šventės esmę ir Mokytojo reikšmę mūsų kiekvieno gyvenime.

Mokytojas yra tas žmogus, kuris mažą pirmaklasio rankelę perima iš mamos ar tėčio, kuris išklauso visus nusiskundimus, su kuriuo pasidalijama džiaugsmais ir naujienomis. Nė vienas iš mūsų neišėjo į gyvenimą be mokytojo. Ypač svarbus pirmasis mokytojas, kuris pasilieka atmintyje visam laikui. Kiekvieno jis kitoks, tačiau visų toks pat mylintis ir teisingas, reiklus ir švelnus. Kai reikia, guodžiantis, drąsinantis, o kartais neklaužadas ir pabarantis, pamokantis.

Visi susirinkę buvę ir esami mokytojai buvo pasveikinti jaunų talentingų muzikantų („Baraque Contempo“ – barokas be perukų): Gyčio Smolsko, Silvijos Pankūnaitės ir Karolinos Glinskaitės, atliekamu muzikiniu kūriniu.

Sveikindama pedagogus, savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, sakė, jog mokytojai išmoko prisijaukinti neaprėpiamą žinių pasaulį, atlikti namų darbus mokykloje ir kasdienybėje, savo pavyzdžiu ir žodžiu augina asmenybes, parodo kelią bei padrąsina juo eiti. Jų darbo bei pasišventimo dėka subręsta asmenybės, skleidžiasi talentai, stiprėja ir gražėja Birštono bendruomenė ir mūsų valstybė.

Merė pasveikino garbingo jubiliejaus sulaukusias mokytojas: Eleną Ribinskienę, Stasę Krištaponienę, Janiną Mikailionienę ir Vidą Černevičienę.

Buvusius ir esamus pedagogus su Mokytojo diena sveikino „Bočių“ bendrijos pirmininkė Julija Barutienė, visiems pasakydama gerą žodį. Pirmininkė džiaugėsi aktyviais savo pagalbininkais: Genovaite Valatkiene, Audrone Pračkauskaite, Birute Krukoniene, Nijole Juozaitiene, daug padedančia bendrijai mokytoja Nijole Jakimoniene ir daugeliu kitų, kurie ir toliau dirba negailėdami savo jėgų ir laiko.

Mokytojus su profesine švente pasveikino Alytaus policijos komisariato Birštono policijos komisariato viršininkas Rolandas Stiklius ir VP poskyrio specialistė Milda Vokietaitytė. Padėkas už mokinių paruošimą „Šviesoforo“ konkursui jie įteikė gimnazijos mokytojoms: Marytei Chodakauskienei, Romai Malinauskienei, ir Birštono vienkiemio darželio mokyklos mokytojai Onai Šaulinskienei. O už glaudų bendradarbiavimą – mokyklos direktorei Reginai Gustaitienei.

Birštono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė taip pat sveikino švietimo darbuotojus, primindama, kad jų pašaukimas – dovanoti save kitiems, nuolat atsakyti į klausimus ir nuolat klausinėti.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus apdovanojimus už gerą ir sąžiningą darbą, dalyvavimą projektinėje ir edukacinėje veikloje pelnė gimnazijos mokytojos Birutė Sinkevičienė ir Iveta Montvydienė, meno mokyklos mokytoja Renata Alaveckienė, Birštono vienkiemio darželio mokyklos mokytojai Dalia Garmuvienė bei Birštono sporto centro lengvosios atletikos treneriui Povilui Juozaičiui.

Savivaldybės merė įteikė padėkas gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Astai Ferevičienei, mokytojai Nijolei Jakimonienei, meno mokyklos direktorei Laimutei Raugevičienei ir mokytojai Daliai Laimutei Jegelevičienei.

Šventės kulminacija buvo Metų mokytojo paskelbimas. Renginio vedėja perskaitė savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl Metų mokytojo patvirtinimo, vadovaujantis Birštono savivaldybės tarybos 2011 metų kovo 25 dienos sprendimu ir atsižvelgiant į administracijos komisijos rekomendacijas. Šiais metais Metų mokytojo titulas atiteko 43 metų pedagoginį darbo stažą turinčiam anglų kalbos mokytojui Antanui Kisieliui.

A. Kisielius – Birštono gimnazijos anglų kalbos mokytojas metodininkas, su pagarba žiūrintis į savo darbą ir į kiekvieną mokinį. Mokytojas yra labai darbštus ir pareigingas. Šiuos bruožus stengiasi ugdyti ir mokiniuose. Jo paruošti mokiniai trejus metus iš eilės dalyvavo respublikinėje anglų k. olimpiadoje. Mokiniai gerai išlaiko tarptautinį anglų k. egzaminą (IELTS). Anglų kalbos valstybinio egzamino rezultatai 2012-2013 m. geriausi iš visų laikytų mokomųjų dalykų. Aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose su Danijos ir Prancūzijos moksleiviais. Nuolat domisi anglų kalbos metodikos naujovėmis, paruošė mokymo priemonę „Pasiruošimas anglų kalbos egzaminui“ gimnazijos mokiniams. Mokytojas nuolat tobulinasi kvalifikacijos kėlimo kursuose ir seminaruose, baigė 3 metų Švietimo ministerijos kursus Marijampolėje „Mokymas bendrauti ir bendradarbiauti Oxford University Presss“. Dvejus metus vadovavo užsienio k. metodinei grupei, yra vaiko gerovės komisijos narys, mokyklos tarybos narys, aktyvus gimnazijos ir miesto bendruomenės narys, mokytojų atestacinės komisijos narys, mokytojų laisvalaikio organizatorius.

Dėkodamas už savo darbo įvertinimą, laureatas ačiū tarė mokytojams senjorams, kurie išmokė pamilti mokytojo darbą ir Birštoną.

Metų mokytoją sveikino gimnazijos direktorius ir kolegos.

Mokytojo dienos proga sveikiname tuos, kurie pašaukti būti tikrais Mokytojais, kurie su šypsena ir meile atveria klasės duris ir žvelgia į smalsias mokinukų akis. Sveikiname tuos, kurie dar nepavargo nuo nesibaigiančių permainų, kurie savo pečiais sugeba atlaikyti begalinius mokinių reikalavimus, kurie dar kupini ryžto ir pasišventimo auginti sparnus, pakilti didžiam gyvenimo skrydžiui.

 

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close