Respublikinėje Derliaus šventėje Kaune

Kaune, Laisvės alėjoje, rugsėjo 27-29 dienomis šurmuliavo respublikinė Derliaus šventė ir mugė. Derliaus šventė Kaune organizuojama nuo 2001 m. ir jau tapo gražia tradicija. Tai padėka žemdirbiams už jų darbą, o miestiečiams – galimybė įsigyti natūralių kaimiškų produktų, amatininkų ir tautodailininkų dirbinių.   

Šių metų Derliaus šventė ypatinga. Šventę globojo Jos Ekscelencija LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šventė sutapo su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Taryboje, todėl į ją atvyko europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis, Juozas Imbrasas, LR Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys, Ministro Pirmininko patarėjas žemės ūkiui Adolfas Damanskis, Rumunijos ambasadorius Lietuvai Dan Adrian Belanescu, Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvai Igor Klipii ir kiti garbūs svečiai.

Šventė prasidėjo šventomis mišiomis už žemdirbius Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po mišių šventinė eisena, lydima Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestro ir Europos Sąjungos vėliavų parado, patraukė per visą Laisvės alėją iki didžiosios scenos prie Kauno miesto savivaldybės. Čia šventė buvo oficialiai pradėta.

Šiemet net 12 savivaldybių iš visų Lietuvos regionų įkūrė savo teminius kiemelius Laisvės alėjoje. Raseinių rajono savivaldybė šventė 760 metų jubiliejų.  Kazlų Rūdos savivaldybė pakvietė į medžiotojų kampelį. Šiaulių rajono savivaldybė  vaišino medumi ir sūriais, Kauno rajono savivaldybė dovanojo Kauno rajono choro „Božolė“ koncertą ir gausias vaišes, Radviliškio rajono savivaldybė rodė geriausius savo tautodailininkų darbus. Kėdainių rajono savivaldybės kiemelis pasižymėjo agurkų gausa, Kelmės rajono savivaldybės kiemelyje buvo galima pamatyti originalią lazdų kolekciją ir netgi pažiūrėti, kaip plakamas dalgis. Taip pat šventėje dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybė, Kalvarijos savivaldybė, Plungės rajono savivaldybė, Biržų rajono savivaldybė. Jos eksponavo mezgėjų darbus ir vaišino žolelių arbatomis bei antpilais. Šventėje  aktyviai dalyvavo ir Žemės ūkio rūmų nariai.

Prienų rajono savivaldybė savo kiemelyje įrengė obuolių fiestą  „Obuoliadą“. Prieniškių kiemelio temą jungė šūkis „Viskas iš obuolio, viskas apie obuolį!“  Vartai į kiemelį buvo papuošti didžiuliais „olimpiniais“ obuoliais, ūkininkai ir tautodailininkai, pasipuošę vienodais „Obuoliados“ atributais, laukė lankytojų. Čia pat buvo kepami obuoliniai blynai, liejosi obuolių sultys, kvepėjo obuolių sūris, akį traukė rudeniškai spalvotas, obuoliais puoštas ir vaišėmis iš obuolių nukrautas stalas. Mūsų rajono ūkininkai Rasa Skučienė, Antanas Šantaras, Audrius Račickas, Valerijus Šuvalovas, Zita Taujanskienė, Edita Urbanavičienė ir tautodailininkai Aušra Deltuvienė, Veronika Deltuvienė bei Gabija Lukošiūtė savo gamintomis gėrybėmis viliojo pirkėjus. Kiemelio lankytojai, svečiai ir komisija kartu su Prienų rajono savivaldybės meru Vytu Bujanausku ir administracijos direktoriumi Algiu Marcinkevičiumi pirmieji išbandė rankos taiklumą  „Obuoliados“  rungtyse.

Prienų rajono savivaldybės kiemelis „Obuoliada“ apžiūros komisijos buvo įvertintas padėka už įspūdingiausią, tematiškai vientisą ir įdomiausią kiemelį.

Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela „Temela“, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kolektyvas „Jieznelė“, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kolektyvas „Stakliškės“, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškų šokių ansamblis „Trapukas“ už dalyvavimą apdovanoti padėkomis ir didžiuliais šakočiais.

Šauniausi, darbščiausi ir geriausių rezultatų pasiekę asociacijų nariai ir rajonų ūkininkai buvo pagerbti ir apdovanoti įvairiais raštais bei padėkomis. LR Seimo padėkas gavo mūsų rajono ūkininkė Edita Urbanavičienė ir tautodailininkė Aušra Deltuvienė.

                 LRT televizijos laidoje „Gimtoji žemė“ spalio 5 d. (šeštadienį) 8.30 val. kviečiame žiūrėti šios šventės bei  Prienų rajono kiemelio „Obuoliada“ reportažą.

 

Irena Urbanavičienė,

Prienų rajono savivaldybės

kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close