Ar įmanoma Lietuvoje užaugti sveikam?

Rugsėjo 20-22 dienomis Palangoje vyko jau 22-oji Sveiko maisto šventė. Lietuvos sveikuolių sąjunga šių metų šventei parinko temą „Idėjos vaikų stalui“.

Tema pasirinkta neatsitiktinai. Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą. Tačiau dažnai kyla keblumų, pritrūksta žinių ar idėjų ruošiant maistą, kai norime, kad jis būtų ne tik patrauklus bei skanus, bet ir sveikas mūsų mažiesiems valgytojams.

Sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ narės stalą pavadino „Svečiuose pas močiutę“. Komisijai jį pristatė su pačių sukurta daina „Pas močiutę augau, morkytes ravėjau“.

Mūsų klubo šeimininkės prigamino įvairių patiekalų iš vaisių, uogų, daržovių, riešutų ir įvairių žolelių. Čia puikavosi pupelių kiaušinukai, burokėlių karpačio, sūriai iš žirnių, obuolių bei salierų, įvairios žolelių užtepėlės, džiovintų daržovių sukučiai, saldainiukai vaisinukai.

Komisija, vadovaujama garbios profesorės Ksaveros Vaištarienės, pripažino, kad visi stalai, o jų buvo 10, papuošti linksmai ir estetiškai. Patiekalai skanūs, atitinka  nuostatų reikalavimus, tad šį kartą visi stalai buvo pripažinti geriausiais, atitinkamai įvertinti įteikiant padėkas bei dovanėles. Prienų šeimininkių komandai buvo įteikta padėka „Už gausų šeimininkių būrį, gražų prisistatymą ir gardų baravykų sūrį su salierais“. Žiūrovai, vėliau tapę degustuotojais, negalėjo atsistebėti patiekalų gausa iš įvairių vaisių, uogų, daržovių bei žolelių.

Palangoje vyko ne tik sveiko maisto konkursas. Anksti rytais vyko mankštos, maudynės jūroje, įdomios paskaitos. Mugėje buvo galima įsigyti įvairių literatūros leidinių, arbatžolių, maisto priedų, produktų ir kt. Organizuota įdomi konferencija „Ar įmanoma sveikai užaugti Lietuvoje“? Jos metu buvo pateikta daug žinių vaikų auginimo ir mitybos klausimais, pamokyta, kaip auginti saulėgrąžų ir žirnių  daigus, kuriuose ypač  gausu vitaminų bei mineralų. Dalyvavome seminare degustacijoje „Natūralus būdas išlikti sveikam“. Maloniai nuteikė renginio pabaigoje organizuota akcija „Apkabinkime Žemę“.

Vida Januševičienė,

klubo narė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close