„Bočiai“ moka gerai dirbti ir gražiai švęsti

Spalio 1 dieną švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.  Gražiu susibūrimu ši diena buvo paminėta ir Birštono savivaldybės žmonių, susirinkusių kultūros centre. 

Birštono pagyvenusių žmonių bendrijos „Bočiai“ pirmininkė Julija Barutienė, pasveikinusi susirinkusiuosius į šventę, priminė, kad1990 m. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į pagyvenusių žmonių problemas ir rūpesčius, ugdyti pagarbą senstančiam žmogui.

J. Barutienė pristatė svečius, kurie atvyko pabūti kartu, pasidžiaugti ir pabendrauti bei pasveikinti jų šventės proga. Renginyje dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Rasa Zdanevičienė, Birštono parapijos kunigas Alfonsas Babonas, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilma Burbienė, Šiaulių banko Birštono skyriaus vadovė Onutė Lubauskaitė, Tarybos nariai: Onutė Šaulinskienė ir Jurgis Janulis, viešnios iš Prienų: Stefa Juršienė ir Anarsija Adamonienė, bei „Bočių“ draugai, pagyvenusių žmonių ansamblis iš Alytaus.

J. Barutienė perdavė visiems Lietuvos pensininkų sąjungos pirmininko Petro Ruzgaus sveikinimą Pagyvenusių žmonių dienos proga. Po to buvo prisiminti bendrijos nariai, kurie šiais metais iškeliavo Anapilin, jų atminimas pagerbtas Tylos minute.

„Bočių“ bendrija Birštono savivaldybėje yra pati skaitlingiausia ir aktyviausiai veikianti visuomeninė organizacija. Kitais metais 15-ąjį gimtadienį švęsiantys „Bočiai“ savo gretose vienija 160 narių.

„Bočių“ kolektyvas, vadovaujamas energingos ir kūrybingos pirmininkės gyvena įdomų gyvenimą. Jų pilna visur: ir talkose, ir susirinkimuose, ir įvairiuose renginiuose su savo muzikine programa. Ne veltui sakoma: jeigu ne bočiai, tai Birštone nevyktų tiek renginių.

J. Barutienė pristatė atmintinų dienų kaleidoskopą, kur užfiksuotos visos išvykos, ekskursijos ir įvairūs kiti renginiai, kuriuose dalyvavo senjorai. O jų tikrai nemažai, tad galima pasidžiaugti, kad taip aktyviai gyvenant atitolinama senatvė ir džiaugiamasi kokybišku gyvenimo rudeniu.

Bronius Šalčius pristatė pensininkų bendrijos nuostatų pakeitimus. Išrinkta balsų skaičiavimo komisija patvirtino, kad pakeitimams pritarta. Patvirtinti pakeitimai dėl stojamojo ir nario mokesčio, kuris metams bus 5 Lt. Ataskaitiniai susirinkimai vyks kas treji metai, jie bus skaičiuojami pasibaigus ūkiniams metams. Tada bus renkama valdyba, pirmininkas ir kontrolės komisija.

„Bočių“ pirmininkė dėkojo darbštiems ir aktyviems savo bendrijos nariams: stalą vaišėms gražiai padengusioms Natalijai Černevičienei, Genovaitei Petronienei, Angelei Glatkauskienei, Stefanijai Bunevičienei ir Stefai Klimienei. Padėkos ir gerų žodžių nusipelnė visas bočių gyvenimo akimirkas užfiksuojanti Genovaitė Valatkienė, už talkų organizavimą – Bronelė Lukošienė. Buvo paminėtos ir kitos aktyvios moterys: Onutė Kurapkienė, Magdutė Žvirblytė, Teresė Murauskaitė bei vyrai, mokantys ir žinantys, kaip pagerbti moteris.

Savivaldybės merė N. Dirginčienė perdavė LR Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimus ir pasidžiaugė, kad Birštono bočiai moka būti įvykių sūkuryje, puoselėti liaudies tradicijas ir jas perduoti jaunajai kartai.

– Ačiū, kad esate, kad susibūrėte į puikų kolektyvą, kad esate veiklūs ir kūrybingi, – sakė merė, įteikdama tradicinį šakotį.

„Bočius“ su švente sveikino vicemeras J. Aleksandravičius, o svečiams iš Alytaus įteikė Birštono suvenyrus.

R. Zdanevičienė perdavė Seimo nario A. Palionio ir J. Palionio labdaros ir paramos fondo sveikinimus bei 40 bilietų į Operos ir baleto teatro spektaklį „Figaro vedybos“.

Buvo pasveikinti visi „Bočių“ bendrijos nariai, šiais metais šventė jubiliejinius gimtadienius. Šį kartą jų buvo net 32: Birutė Kučinskienė, Jurgis Janulis, Raimundas Bursevičius, Zita Bajorienė, Genovaitė Petronienė ir kiti.

Po gražių sveikinimo kalbų vyko Birštono „Bočių“ bendrijos choro „Sidabrinė gija“ ir svečių iš Alytaus koncertas. Vėliau visi linksminosi prie puošnaus šventinio stalo.
Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close