Džiugios akimirkos leido trumpam pamiršti rūpesčius

Mokytojų dieną pedagogai pasitinka pakylėti, rajono, švietimo vadovų padėkos, dėmesys ir gėlės leidžia bent trumpam užmiršti problemas. Tarptautinė mokytojo diena Prienuose buvo paminėta šventine konferencija Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Į ją sugužėjo ne tik esami, o gal ir būsimi pedagogai, buvo nepamiršti pedagogai senjorai, daug metų mokyklai atidavę mokytojai.

Menine kompozicija pedagogus pasveikino Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai Rugilė Žurauskaitė ir Vytautas Trakymas, kuriems pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rūta Pūrienė bei gimnazijos direktorės pavaduotoja Lina Malinauskienė.

Sveikinimo žodį tardamas Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas padėkojo, kad dirbantys ir dirbusieji mokyklose pedagogai atsiliepė į kvietimą ir atvyko pabūti vieni su kitais, pabendrauti ir kartu paminėti profesinę šventę. „Esame įsitikinę, kad pedagogų profesija yra viena iš svarbiausių. Visų pirma todėl, kad šiandieninėje visuomenėje nė vienas žmogus į gyvenimą neišeina nepabuvęs mokiniu, t.y. nebendravęs su pedagogais. Labai dažnai sakoma, kad vaikai, jaunimas yra visuomenės ateitis, vadinasi, esame tie, kurie vienaip ar kitaip programuojame, lemiame mūsų visuomenės ateitį. Koks mūsų indėlis į vaikus, tokia grąža bus ateityje“, – kalbėjo rajono švietimo vadovas, linkėdamas pedagogams kūrybos laisvės pamokoje, didelių profesinių ambicijų, noro keistis ir keisti, noro augti ir auginti.

Mokytojus sveikino ir būti stipriems, nenuolaidiems savo darbui, vilties bei  tikėjimo linkėjo Prienų rajono savivaldybės atstovai: mero patarėjas Raimundas Markūnas ir mero pavaduotojas Egidijus Visockas.

Apie tai, kokie iššūkiai keliami mokytojui šiandienos visuomenėje pranešimą skaitė Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjo pavaduotoja dr. Rita Dukynaitė. Jos pranešimo tema – „Visuomenės reikmės, tėvų, mokinių norai ir švietimo rezultatai. Mokytojo vaidmuo“.

Už ilgametį ir kruopštų indėlį į Lietuvos švietimo sistemos tobulinimą, lyderystės idėjų įgyvendinimą, mokyklų bendruomenės telkimą padėkos raštą pranešėjai įteikė LR Seimo narys Vytautas Kamblevičius. Kreipdamasis į pedagogus jis sakė: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija. Mano supratimu, tai svarbi, atsakinga ir kilni misija kuriant valstybės ateitį, nes Jūsų, Mokytojų, dėka Lietuvoje subręsta asmenybės, ugdomos vertybinės nuostatos, gebėjimas savarankiškai kurti savo gyvenimą“. Šventės proga Seimo narys mokytojams įteikė dovaną ir palinkėjo sėkmės profesinėje veikloje, džiaugsmo kasdienybėje, jaukios žmogiškos šilumos namuose, būti mylimiems ir gerbiamiems, nestokojantiems idėjų, kolegų supratimo.

Pertraukos metu šventės dalyviai galėjo pasiklausyti akordeono muzikos, pasišnekučiuoti ir pasidžiaugti vieni kitais bei retomis šventinėmis akimirkomis. Koncertavo Kazys Stonkus, Vytauto Didžiojo Universiteto, Muzikos akademijos profesorius, akordeono skyriaus vedėjas, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas.

 

Padėkos ir sveikinimai mokytojams

Vienas iš Tarptautinės mokytojo dienos šventės organizavimo tikslų yra pagerbti ir įvertinti tuos pedagogus, kurių indėlis ir triūsas per praėjusius mokslo metus buvo pats didžiausias.

Profesinės šventės proga už nuoširdų darbą Savivaldybės mero padėkomis apdovanoti šie mokytojai: Prienų r. Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokytoja I. Aleksiūnienė, Prienų meno mokyklos mokytoja L. Bendoraitienė, Šilavoto pagrindinės mokyklos mokytoja L. Čepulinskienė, ,,Revuonos” pagrindinės mokyklos mokytoja A. Deltuvienė, buvusi ilgametė Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotoja A. Ivanauskienė, Jiezno gimnazijos mokytoja A. Jusienė, ,,Žiburio“ gimnazijos mokytoja L. Karčiauskienė, Pakuonio pagrindinės mokyklos mokytojos J. Keturakienė ir R. Markovskaja, Veiverių T. Žilinsko gimnazijos mokytoja V. Krasauskienė, Prienų ,,Ąžuolo” progimnazijos mokytoja J. Pranskevičienė, Jiezno muzikos mokyklos mokytoja A. Pūraitė, Išlaužo pagrindinės mokyklos mokytojos A. Ramoškienė ir E. Urbanienė, Stakliškių vidurinės mokyklos mokytoja D. Stankevičienė, Prienų l./d. ,,Pasaka“ auklėtoja A. Struckienė, Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokytoja R. Trofimova.

Savivaldybės mero padėkomis buvo apdovanoti mokytojai, kurių mokiniai išlaikė egzaminus 100 balų. Tai Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos mokytojai: Z. Dobilienė,  J. Grybauskienė, V. Gustaitytė, L. Karčiauskienė, I. Mažeikienė, M. Plauskaitė, R. Pūrienė ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytoja V. Pikčilingienė.

Švietimo skyriaus vedėjo padėkomis apdovanoti šie pedagogai: R. Juodsnukienė, S. Grigalevičienė, D. Ramanauskienė, bibliotekininkė D. Gribinienė (Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazija), Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytojai: A. Antanavičius ir Ž. Tautvydas, Jiezno gimnazijos mokytoja J. Bartusevičienė, Išlaužo pagrindinės mokyklos mokytojos V. Daunienė ir I. Kisielienė, l./d. ,,Saulutė“ auklėtoja R. Drazdauskienė, Prienų pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė D. D. Gasparavičiūtė, Stakliškių vidurinės mokyklos mokytoja G. Juodsnukytė, ,,Žiburio“ gimnazijos mokytoja R. Kučinskienė, Veiverių T. Žilinsko gimnazijos mokytoja L. Mikušauskienė, l./d. ,,Gintarėlis“ auklėtoja L. Radzevičienė, Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytoja A. Simanaitienė, Pakuonio pagrindinės mokyklos mokytoja S. Valčiukienė, Prienų meno mokyklos mokytoja I. Vasiliauskienė.

 

2013 Metų mokytoja – Jiezno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Kuliešienė

Nijolė Kuliešienė Jiezno gimnazijoje dirba jau 28 metai. Pati išauginusi ir išauklėjusi 4 savo vaikus, labai daug meilės atiduoda ir Jiezno gimnazijos mokiniams. Ilgametė mokytojos Nijolės veikla garsina Jiezno gimnaziją ne tik rajone, bet ir respublikoje. Jos parengti mokiniai nuolat tampa įvairių rajono bei respublikinių konkursų, olimpiadų ir varžytuvių nugalėtojais. Ypač gausus praėjusių mokslo metų laimėjimų derlius: respublikinėse tarmių varžytuvėse „Tarmių malūnas“ jos parengti mokiniai laimėjo I vietą, buvo pakviesti į tarptautinio festivalio „Atataria lamzdžiai“ Vaikų dieną, respublikiniame etnokultūros projekte „Tautos lobynų gelmės“ laimėjo II vietą, tarpregioniniame folkloro kolektyvų festivalyje „Tėvelio dvarely“, respublikiniame konkurse „Mano senelių godos“ – III vietą. Mokytoja ugdo mokinių kūrybiškumą, sėkmingai dalyvauta rajoniniuose bei respublikiniuose meninio skaitymo, „Tramtatulio“ konkursuose. Daug dėmesio mokytoja Nijolė skiria etninės kultūros puoselėjimui. Jos rūpesčiu jau 15 metų mokykloje organizuojamos etnografinės vakaronės. Mokytoja siekia, kad mokiniai pažintų tautos istoriją, semtųsi meilės bei pagarbos gimtajam kraštui, jo kalbai, sėkmingai išlaikytų brandos egzaminus. Mokytojos idėjos, patarimai, dalykinės žinios naudingos organizuojant ne tik įvairius mokyklos ir Jiezno miesto renginius, bet ir kitokią veiklą.

Su garbingu titulu kuklią, mielą mokytoją sveikino kolegos, draugai, didelis būrys auklėtinių. Sunku nuspėti ir juolab nusakyti, kokios mintys ir jausmai užplūdo mokytoją, kai glaudžiu ratu ją apspitę mokiniai kažką kalbėjo, glaustėsi ir bučiavo. „Tai pati geriausia auklėtoja“, – visiems pranešė laimingi, mokytojos darbo įvertinimu bei pripažinimu besidžiaugiantys auklėtiniai.

Metų mokytojai buvo skirti ir rajono savivaldybės bei švietimo vadovų sveikinimai, įteiktas piniginis prizas ir dailininkės Aušros Deltuvienės sukurta statulėlė.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close