Politikų ir visuomenės noras pasitikrinti Konstitucijos žinias blėsta

Spalio 1 d. Lietuvoje vyko pirmasis septintojo Konstitucijos egzamino etapas. Teisę pasitikrinti žinias apie pagrindinį šalies įstatymą turėjo ir Prienų rajono savivaldybės gyventojai, tačiau didelio susidomėjimo jie neparodė.

Lietuvos gyventojai Konstitucijos egzaminą laikė miestų ir rajonų savivaldybėse. Egzaminas vyko ir šalies mokyklose, universitetuose, Seime (Seimo nariai ir valstybės tarnautojai), laisvės atėmimo įstaigose bei internete. Moksleiviai egzaminą laikė specialios Konstitucijos pamokos metu.

Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančio pagrindinį šalies įstatymą vardo varžėsi atskirose grupėse: pilnametystės sulaukę piliečiai; teisę studijuojantys ir teisinį išsilavinimą turintys asmenys; moksleiviai pagal amžiaus grupes; likusieji piliečiai ir nuteistieji. Pagal tikslines grupes egzamino dalyviams buvo parengtos skirtingos užduotys. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Ką man reiškia Konstitucija?“, o trijų likusių grupių mokiniams ir kitiems dalyviams reikėjo atlikti 30 klausimų testą.

Kaip ir praėjusiais metais, egzaminas buvo organizuotas ir Prienų rajono savivaldybėje. Tikėtasi, kad šiemet aktyviau dalyvaus Tarybos nariai, juolab, kad visiems politikams buvo išdalinti asmeniniai kvietimai. Deja, nei politikai, nei kiti piliečiai pasitikrinti teisinių žinių neišdrįso arba nesurado tam laiko, o gal negalėjo.

Per pietų pertrauką Prienų rajono savivaldybės didžiojoje salėje pasirodė 8 dalyviai, tarp jų 6 Savivaldybės administracijos darbuotojai; iš jų du turintieji teisinį išsilavinimą, ir keturi kitų profesijų atstovai.

Kad įgytų teisę dalyvauti antrajame Konstitucijos egzamino etape, pirmojo etapo dalyviai turėjo teisingai atsakyti į ne mažiau kaip 25 testo klausimus iš 30. Šį barjerą sėkmingai įveikė Savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Dar dviem – Žemės ūkio ir Investicijų – skyrių vedėjams Donatui Šimukoniui ir Vytautui Griausliui sėkmės šiek tiek pritrūko.

Vienas iš nuolatinių Konstitucijos egzamino dalyvių R. Zailskas sakė, jog testas nepasirodė labai sudėtingas, išskyrus keletą painių klausimų. Puikus rezultatas, kuriam pasiekti neprireikė nei pusės duoto laiko, atvėrė duris į antrąjį etapą, kuris vyks spalio 15 dieną.

Rajono švietimo vadovo pavyzdžiu pasekė į antrąjį etapą pateko 20 mokinių: 4 „Žiburio“ gimnazijos, 3 Jiezno gimnazijos bei 13 Balbieriškio pagrindinės mokyklos. Iš viso Prienų rajono mokyklose ir gimnazijose Konstitucijos egzaminą laikė per 450 mokinių.

Pasibaigus abiem egzamino etapams, vertinimo komisija išrinks nugalėtojus, kurie bus apdovanoti spalio 29 d. Prezidentūroje vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje.

Gražia tradicija tapusį projektą inicijavo Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija, jo globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close