Rugsėjo 26 dieną Prienų kultūros ir laisvalaikio centre buvo surengtas seminaras jaunimui „Susikurk sau darbo vietą“. Jame dalyvavo Prienų rajono savivaldybės administracijos kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyr. specialistas Adomas Kubilius, VŠĮ „Versli Lietuva“ atstovai Tomas Kavaliūnas ir Konstantinas Pečiulis bei UAB „FINDEP“ specialistas Andrius Pšemeneckas ir kiti konsultantai.

Ne paslaptis, kad jaunuoliai, pabaigę mokslus ir negavę pagal išsilavinimą darbo, dažnai išvyksta į užsienį. Tegul ir dirba ten juodą darbą, bet uždirba…

Ką reikia daryti, kad jauni žmonės norėtų savo žinias pritaikyti savame krašte, kad įsitvirtintų ir kurtų savo verslą ir darbo vietas ne tik sau?

Reikia skatinti jaunus žmones pasirūpinti savimi ir savo ateitimi, nebijoti priimti sprendimus, pamatuotai rizikuoti. Labai svarbu turėti žinių. Pranešimus apie pirminį verslo krepšelį pradedančiajam ir reikiamą pagalbą pasakojo T. Kavaliūnas ir K. Pečiulis. Jie pateikė išsamią informaciją apie verslo pradžią. Verslo krepšelis – tai nemokamų konsultacijų paketas, kurį gali gauti jauni, dar trisdešimties neturintys jauni žmonės.

Seminaro metu buvo plačiai kalbama apie verslumą skatinančią programą „Pirmųjų verslo metų krepšelis“. Panorėję kurti savo verslą dalyvaujantieji  programoje gaus pirmųjų metų nemokamas paslaugas – čekį. Šis dokumentas suteikia teisę nemokamai gauti verslo pradžios krepšelio konsultacijas. Tada reikia imtis konkrečių žingsnių ir kurti įmonę, ją įregistruoti. Pradedantys verslininkai gali gauti konsultacijų įvairiais klausimais. Galima konsultuotis raštvedybos, buhalterijos, sutarčių sudarymo, rinkodaros, finansų apskaitos, darbo teisės ir kitais klausimais.

UAB „FINDEP“ direktorius Rimvydas Kucinas pažymėjo, kad pradedančiam savo verslą jaunam žmogui ši programa gali daug padėti. Kuo žmogus daugiau žino, išmano ir supranta, tuo lengviau jis susitvarko su kylančiomis problemomis. Juk pirmą kartą susidūrus su mokesčių inspekcijos reikalavimais, gavus pranešimą apie laiku nesumokėtą kažkokį mokestį, dažnai sutrinkama. Tai atsitinka dėl to, kad jaunas verslininkas paprasčiausiai kažko nežinojo, nepasidomėjo.

Kaip pasakojo R. Kucinas, jų įmonė įsikūrusi prieš dvejus metus ir vykdo projektus, tyrinėja, ko reikia kuriant verslą, kokių žinių pasigendama.

Prienuose ši programa dar tik pradedama vykdyti. Jau yra įsikūrusios pirmosios įmonės, nors apie rezultatus kalbėti anksti.

– Yra perspektyvų jaunimui kurti savo verslą. Tačiau visų pirma reikia nebijoti priimti sprendimus, protingai investuoti, apskaičiuoti galimybes. Jaunimas dabar „užsikabina“ už verslo, kuris nereikalauja didelių investicijų. Kaip pavyzdį galima paimti programavimą, internetinius pardavimus. Turint patalpas ir keletą tūkstančių galima imti kurti ir kitokius nedidelius versliukus. Jaunas žmogus dažnai nori iš karto uždirbti daug. Už tokį norą galima pagirti, bet tai reikalauja ir didelių investicijų. O jos rizikingos, – sakė R. Kucinas.

Kaip pažymėjo pašnekovas, norint pradėti verslą, svarbiausia turėti gerų idėjų ir šiek tiek pradinio kapitalo. Ir reikia tikėtis sėkmės.

Seminare dalyvavo nemažai jaunimo. Žinoma, būtų puiku, jeigu jie visi sėkmingai „užsikabintų“. Iš Veiverių gimnazijos dalyvavo visas pulkelis abiturientų. Pakalbintos merginos sakė, kad susidomėti verslo kūrimu jas paskatino mokytoja. Šis seminaras nėra pirmas, bet ir ne paskutinis. Susidomėjimas ir minčių yra. Tačiau reikia užbaigti mokyklą, subrandinti planą ir pradėti jį įgyvendinti.

Verslumo dienos metu buvo informuota, kad už verslo pradžios krepšelio paslaugas mokėti nereikės. Už jas apmokės VŠĮ „Versli Lietuva“, o konsultacijų paslaugas teiks Prienuose viešąjį konkursą laimėjusi UAB „FINDEP“.

Konsultantai dirbs kiekvieną ketvirtadienį nuo 10 iki 16 val. Prienų savivaldybėje, 104 kabinete. Pasiskambinti ir pasiteirauti galima telefonu 8 698 11882

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close