Verslo klubas turi siūlymų Savivaldybei

Penktadienį Prienų rajono savivaldybės didžiojoje salėje posėdžiavo pavasarį susibūrusio Verslo klubo nariai. Per valandėlę spėta apsvarstyti ir tolimesnius klubo egzistavimo principus, ir neatidėliotinų klausimų Savivaldybei sąrašą. Mąstyta ir apie viešą Verslo klubo narių pareiškimą.

 

Verslo klubo nariams labiausiai rūpi tolimesnis klubo egzistavimas. Norint kurti juridinį objektą, reikėtų lėšų jo steigimui bei tolimesniam išlaikymui. Paskaičiuota, kad įkūrus ribotos civilinės atsakomybės bendrovę gali tekti išlaikyti ir kiekvieną mėnesį atlyginimą mokėti direktoriui bei buhalteriui. Prisimindami ankstesnius debatus, susirinkę verslininkai suvokė, kad ne visi klubo nariai norės prisidėti prie šio juridinio asmens išlaikymo. Tačiau  pasidžiaugė, kad šįkart į susirinkimą neatėjo asmenys, norintys pakeltu  balsu reikšti savo emocijas, o ne ramiai ieškoti sprendimų.

Susirinkime dalyvavusiam mero pavaduotojui Egidijui Visockui pastebėjus, kad galima steigti asociaciją, kuriai atlyginimu išlaikomų samdomų darbuotojų nereikia. Įkūrus juridinį asmenį daugiau didesnių išlaidų ir investicijų nereikėtų. Tačiau nuspręsta kol kas nieko nesteigti. Pasidalinus mintimis, kad planuojamą nario mokestį – 20 Lt per metus – taip pat ne visi pasiryžę mokėti, klausimas atidėtas vėlesniam laikui, kuomet paaiškės tikroji klubo sudėtis. Verslo klubo nariai tyliai juokavo, kad galbūt dėl ketinimų rinkti lėšas į susirinkimą ir atėjo tik keli verslininkai.

Kitas opus klausimas buvo adresuotas Savivaldybei. Verslo klubo narių pastebėjimu, žemės mokestis verslo struktūroms Prienų rajono savivaldybėje yra 3-8 kartus didesnis negu kitose savivaldybėse. Tai tikrai nėra geras rodiklis siekiant į rajoną prisivilioti daugiau verslo struktūrų bei investicijų. Patalpos, sandėliai, gamyklos,  stovinčios ant brangiai apmokestintos žemės, tampa brangiau išlaikomos, o tai atsiliepia galutiniam vartotojui – pirkėjui. Kuo didesni mokesčiai verslui, tuo daugiau didinamos kainos, siekiant padengti mokesčių išlaidas. Verslo klubo narių manymu, šis mokestis turėtų būti didesnis verslo struktūroms, kurios registruotos kitur ir mokesčius moka kitoms savivaldybėms. Savivaldybė, siekdama paremti vietinius verslininkus, naujų verslo struktūrų kūrimąsi bei sustabdyti verslo struktūrų ir antžeminių objektų perkėlimą į kitas savivaldybes, turėtų peržiūrėti mokesčių rinkliavos tvarką.

Savivaldybei buvo adresuotas klausimas ir dėl informacijos trūkumo. Verslininkai pasigenda informacijos apie investicijas. Akis bado Prienų mieste esantis tepalo dėmėmis ir padangomis „papuoštas“ tvenkinys, Tarybų Sąjungos laikais buvusio desantininkų mokymo centro griuvėsių „alėja“, lyg ir pradėta tvirtinti bei gražinti krantinė. Anot verslininkų, ir jų, ir miestelio svečių akis glosto pagražėjusios Prienų gatvės, sutvarkyti šaligatviai, renovuoti pastatai, tačiau žengus vos vieną žingsnį į Prienų šalutines gatveles, atsiveria visai kitas vaizdas. Savivaldybė galėtų geriau pasinaudoti skirtais investiciniais fondais. Šiuo metu sutvirtinta ir pėstiesiems pritaikyta krantinė yra labai trumpa. Pratęsus ją toliau, už tilto, link Birštono turistinės bazės, ne tik atsirastų norinčiųjų ja pasivaikščioti, bet būtų ir sutvirtintas vis dar beslenkantis krantas. Keistai verslininkams atrodo ir šulinių tinklas Nemuno g., pastatytas prieš sutvirtinant krantą ir šiuo metu griaunamas. Verslo klubo narių nuomone, tik laiko klausimas, kada nesutvirtintoje krantinėje esantys namai pajudės žemyn. Kiekvienas ledonešis priartina katastrofą.

Verslininkai nesupranta, kodėl negalima padaryti aikštelės jaunavedžiams prie „Revuonos“ viešbučio. Ten lengvai galėtų tilpti 10 automobilių. Šioje vietoje jaunavedžiai galėtų padaryti tikrai išskirtinių nuotraukų, pasibūtų ir žymiai saugiau pasiektų visų jaunavedžių lankomą brolių Greimų tiltą. Prienų tilto prieigos savaitgaliais pasipuošia prašmatniais automobiliais, jaunais vestuvininkais bei žioplinėjančiais vairuotojais. Iki nelaimės trūksta tik akimirkos.

E. Visockas paminėjo, kad šiuo metu paskelbtas „Revuonos“ viešbučio nuomos konkursas, tačiau simboline kaina susidomėjo tik vienas interesantas, kuris kartu su mero pavaduotoju aplankęs viešbutį išvažiavo nepriėmęs šiam statiniui naudingo sprendimo. Pasak E. Visocko, viešbutyje yra ne tik keli gyventojai, bet ir vanduo jo baseine. Tačiau visiems verslininkams kliūva automobilių aikštelės dydis. „Revuona“ reikalauja ypač didelių investicijų.

Verslininkai nuogąstavo ir dėl darbuotojų. Nors Darbo biržoje bei gatvėse bedarbių  daug, tačiau kuomet reikia asmens, galinčio dirbti, neatsiranda nė vieno. Darbdaviai susiduria su vienu iš emigracijos padarinių: asmenys, registruoti Darbo biržoje, kaip paaiškėja, nelegaliai dirba kitose vietose arba yra nepajėgūs atsisakyti alkoholio. Yra ir dar viena grupė – gyvenantieji iš pašalpų. Vienas verslininkas teigė, kad iš karto galėtų įdarbinti dar bent 50 darbuotojų už gerokai didesnį negu minimalų atlyginimą, tačiau darbuotojų rasti nepavyksta. Verslo klubo nariai pripažino, kad ši problema išvešėjusi per visą respubliką. Ko gero, kreipimais į Savivaldybę čia nieko nepadės. Nuspręsta parengti kreipimąsi į LR Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją su prašymu nustatyti tvarką, pagal kurią asmenims, piktybiškai vengiantiems oficialaus darbo ir neteisėtai besinaudojantiems socialine parama, būtų galima ją panaikinti. Verslininkams nuostabą kelia gaunami oficialūs darbuotojų gyvenimo aprašymai, pagal kuriuos dažnas 40 metų amžiaus žmogus per savo gyvenimą oficialioje darbovietėje dirbo tik kelis mėnesius.

Paskutinis klausimas gana subtilus. Jis kilo dėl pasišaipymo iš Prienų kraštui svarbaus įvykio. Siužetas, kuriame „Dviračio žiniose“ buvo išjuoktas paramos koncertas Balbieriškio bažnyčios atstatymui, verslininkams nepasirodė juokingas. Jis buvo priimtas kaip atviras pasityčiojimas iš bažnyčios. Verslininkams nesvarbu, ar koncerte norėjo kas nors reklamuoti save. Svarbiausia, kad šiame koncerte buvo renkamos lėšos. Verslininkai vienas kitą paragino pasistengti kuo greičiau ir kuo daugiau surinkti reikiamų lėšų Balbieriškio bažnyčios atstatymui. Tai būtų atsakas neskoningam „Dviračio žinių“ humorui. Po didžiąją salę pasklido mintis paruošti viešą kreipimąsi, kuriame Verslo klubas oficialiai pasmerktų humoro laidoje pasirodžiusi siužetą.

Susirinkimas baigėsi nesmagiais prisiminimais ir kalbomis apie Verslo klubo kreipimąsi į Prienų rajono savivaldybę dėl tądien svarstytų klausimų.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close