Seimo narė domėjosi sveikatos priežiūros įstaigų veikla

Rugsėjo 23 d. Sveikatos reikalų komiteto narė, Darbo partijos frakcijos narė Vilija Filipovičienė, lydima savo padėjėjos Kristynos Bortko ir Darbo partijos (leiboristų) Prienų rajono skyriaus pirmininkės Rimos Zablackienės, lankėsi Prienų rajono sveikatos priežiūros įstaigose.

 

Prienų rajone Seimo narė V. Filipovičienė užtruko visą ilgą dieną, per kurią aplankė daugumą sveikatos priežiūros įstaigų. Pabuvojo Stakliškių, Jiezno, Balbieriškio bei Prienų pirminės sveikatos priežiūros centruose, Jiezno ir Balbieriškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse, Prienų ligoninėje bei privačiose gydymo įstaigose UAB „Pagalba ligoniui, UAB „Medica klinika“. Seimo narė domėjosi šių įstaigų veikla, finansavimu, kylančiomis problemomis, vietos gyventojų galimybėmis naudotis čia teikiamomis medicinos paslaugomis, teiravosi, ar racionaliai panaudojama esama medicinos įranga, ar tenka pacientams medicinos paslaugų laukti eilėse, kokiomis ligomis dažniausiai serga vietos gyventojai.

V. Filipovičienė turėjo galimybę palyginti Prienų rajone veikiančių privačių ir valstybinių medicinos įstaigų veiklą, jų teikiamų paslaugų kokybę, prieinamumą, finansavimo skirtumus, darbo ypatumus. Įstaigų vadovai noriai diskutavo apie Lietuvos sveikatos sistemą bei išsakė savo problemas, su kuriomis susiduria dažniausiai.

Dienos pabaigoje V. Filipovičienė lankėsi Prienų Darbo partijos (leiboristų) skyriuje, kur surengė spaudos konferenciją. „Akivaizdu, kad sveikatos sistemoje yra daug neišspręstų klausimų, kuriuos būtina spręsti tiek tobulinant įstatymus, tiek priimant konkrečius sprendimus atskirose sveikatos sistemos srityse,“ – po apsilankymo rajono sveikatos priežiūros įstaigose savo nuomonę išsakė Seimo narė.

V. Filipovičienė pabrėžė, kad lankantis rajono medicinos įstaigose, išryškėjo bendros tendencijos: finansavimo trūkumas, globos paslaugų kaimiškose vietovėse poreikio didėjimas ir neužtikrinta mažųjų miestelių slaugos ir globos įstaigų ateitis, neproporcingas vieno santykinio balo už atliekamą paslaugą įvertinimas. Šis rodiklis ligoninėms yra vienas iš svarbesnių. Anot Seimo narės, pirminės sveikatos priežiūros centrų finansinė padėtis šiek tiek geresnė nei ligoninių, nes jų balo vertė už atliekamą paslaugą prilyginta 0,91 Lt, tuo tarpu ligoninių – 0,89 Lt.

Daugiausia problemų V. Filipovičienė teigė pastebėjusi Jiezno palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Anot jos, ligoninėje šiuo metu yra 40 lovų, tačiau tik 19 lovų užimtos, nes pasiekta gydymo įstaigai nustatyta kvota ir guldyti daugiau ligonių negalima. Be to, Prienų rajono savivaldybė už gyventojams suteiktas paslaugas šiuo metu skolinga 250 tūkst. litų. Anot Seimo narės, ligoninės vadovams galvoti apie virškvotinę paslaugą beveik neįmanoma. Kita vertus, sunku likti abejingiems, kai žinai, kiek daug yra globos paslaugų reikalingų žmonių.

Spaudos konferencijoje V. Filipovičienė kalbėjo, kad Seimo Sveikatos reikalų komitetas, diskutuodamas apie sveikatos sistemos problemas, buvo vieningos nuomonės, jog santykinis balas už suteiktas medicinos paslaugas turi būti prilygintas 1 litui. Posėdyje buvo aptartos ir sveikatos priežiūros įstaigų finansavimo galimybės. Kaip sakė Seimo narė, šiais metais iš PSDF rezervo panaudota 125 mln. litų ir išdalinta sveikatos įstaigoms. Rezerve likę apie 140 mln. litų, dar žadama sukaupti apie 120 mln. litų. Taigi kitais metais PSDF biudžeto rezerve turėtų būti apie 260 mln. litų. Po vieno iš paskutinių savo posėdžių, kuriuose buvo aktualizuotos šios problemos, Seimo Sveikatos reikalų komitetas įpareigojo sveikatos ministrą kreiptis į Vyriausybę, Finansų ministeriją ir ieškoti galimybių užtikrinti sveikatos sistemos finansavimą, taip pat suvienodinti balo už suteiktas paslaugas vertę, prilyginant ją 1 litui. Politikė tvirtino, kad ir vietos valdžia turi imtis kažkokių sprendimų, kad būtų užtikrintas finansavimas medicinos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Konferencijos metu buvo paklausta Seimo narės nuomonės apie valstybinio ir privataus sektoriaus trūkumus, teikiant antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas. Anot V. Filipovičienės, nors sveikatos ministro atsiliepimai kritiški, konkurencija tarp šių sektorių nėra blogai, tik reikėtų sureguliuoti įstatymus, t. y. antriniame lygyje suvienodinti privačių ir valstybinių įstaigų veiklos sąlygas.

 

K. Bortko nuotraukos

„Naujojo Gėlupio“ informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close