„Man šis darbas mielas ir mylimas“

Daugiau nei prieš metus Birštone duris atvėrus prekybos centrui NORFA, jame jaukų kampelį atrado ir vaistinė. NORFOS vaistinėje nuo pat atidarymo dirbanti didmiestį į mažą miestelį iškeitusi simpatiška vedėja Kristina Žiūkienė tvirtina nei akimirką nepasigailėjusi savo sprendimo.

Puikiais rezultatais baigusi mokyklą, vėliau Kauno medicinos universitetą, keturis metus dirbusi Kaune, prieš trejetą metų meilės paviliota Kristina atvyko paskui vyrą į jo tėviškę Prienų rajone – Naująją Ūtą. Šiame krašte pradėjo ieškotis ir darbo. Deja, pirmus metus jo nepavyko gauti, todėl dar pusantrų metų važinėjo dirbti į Alytų. Sužinojusi, kad prekybos centre Birštone įsikuria NORFOS vaistinė, netrukus jauna moteris joje gavo darbą. Per šį laiką Birštonas jau tapo artimas savo gera aura ir nuoširdžiais žmonėmis. „Tikrai nesigailiu. Jaučiuosi čia labai laiminga, patenkinta ir darbu, ir gyvenimu, ir kolektyvu. Turbūt pataikiau į dešimtuką. Dirbti tokiame mažučiame miestelyje yra žymiai maloniau nei dideliame. Čia tu tikrai savo klientą pažįsti, su juo bendrauji, žinai net jo ligas ir bėdas. Dideliame mieste antrą kartą kliento gali ir nesutikti. Čia šiltesnis bendravimas ir žmonės visai kitaip žiūri – kaip į savą“, – sako septintus metus farmacijos srityje dirbanti NORFOS vaistinės vedėja K. Žiūkienė.

 

Savęs niekur kitur neįsivaizduoja

Ar Jums vaistininko profesija – tikrasis pašaukimas?

Manau, kad taip. Pasirinkau farmaciją, o ne tuo metu madingą odontologo profesiją, nes labai arti širdies buvo biologija. Net mokantis nereikėjo mokytis augalų pažinimo ir kitų biologijos dalykų. O pasirinkimą lėmė keista situacija. Metais vyresnė pusseserė pasiūlė, pagalvojau, gal ir tiktų. Dabar neįsivaizduoju savęs niekur kitur. Dirbti vaistinėje pradėjau dar studijuodama trečiame kurse. Anais laikais buvo leidžiama besimokant pavaduoti, todėl vasaromis dirbau ir Plungėje, ir gimtojoje Žagarėje, Kaune. Ši profesija patinka tuo, kad galiu padėti, patarti žmonėms. Kad galiu nuolat tobulėti ir plėsti savo žinias.

 Kas dirbant vaistinėje yra svarbiausia?

Nors žinom begales vaistų pavadinimų, prie kokių susirgimų, kokius vaistus žmogui rekomenduoti, kad jis greičiau pasijustų geriau, bet, manau, svarbiausia – dėmesys kiekvienam žmogui. Kartais užtenka tik išklausyti ir žmogus pasijunta geriau. Kartais reikia patarti, pamokyti ar nuraminti. Svarbu tai daryti nuoširdžiai ir gali būti tikras, kad žmogus pas tave sugrįš. Geras žodis dažnai veikia geriau nei vaistas. Kartais pati nueinu į parduotuvę ar kitą įstaigą kaip klientas. Noriu, kad su manim pasisveikintų, nusišypsotų. Kiekvienoje įstaigoje, pasitinkant klientą, svarbu pirmas įspūdis – malonus dėmesys, o visa kita – jau kompetencija. Kas ne mano kompetencijoje, nesistengiu piršti savo nuomonės, bet padėti pavyksta dažnai. Malonu išgirsti: „Jūs pati mylimiausia mano vaistininkė, pati geriausia“. Dažnai tik užėjęs žmogus apsidžiaugia: „O, čia mano vaistininkė“. Tokiomis akimirkomis jautiesi kaip šeimos narys. Man šis darbas mielas ir mylimas, niekada negalvoju, kad nenoriu ar nereikėtų gal jo dirbti.

 

Geriausias atsipalaidavimas – gamtoje

Kodėl dirbate būtent NORFOS vaistinėje? Gal yra kažkas, kas sužavėjo?

NORFOS vaistinė – jauki, šiuolaikiška vaistinė. Mūsų kolektyvo nuostata – svarbiausia – klientas. Kiekvienam klientui stengiamės suteikti individualią konsultaciją. Be to, NORFOS vaistinė gali pasiūlyti vieną plačiausių vaistų asortimentą, kuris niekada neapsiriboja tuo, kas šiuo metu yra vaistinės lentynose. Jei reikiamų vaistų nėra vaistinėje, jie bus klientui atvežti po vienos dienos. Skubiai pristatomi net ir tie vaistai, kurių šiuo metu nėra Lietuvoje. Čia ne tik platus vaistų asortimentas, erdvi savitarna, tačiau ir visada geros kainos.  

Ką veikiate laisvalaikiu – gal turite kažkokį įdomų pomėgį?

Abu su vyru skiriame laiko viskam: ir darbui, ir pomėgiams. Aš, kai tik turiu laisvo, jį leidžiu gamtoje. Mes turime didelį namą, didelį daržą, sodą. Mėgstu dirbti darže – ravėti, sodinti, po to ragauti užaugintą derlių. Mėgstu eksperimentuoti, augindama naujus augalus – šiemet užsiauginau du arbūzus. Labai mėgstu gėles, jų pilna visur – lauke, kambaryje. Turiu daug gyvūnų, kuriais mielai rūpinuosi. Mane kaimas ir traukė dėl galimybės auginti gyvūnų. Turime porą kačių, šunį, du akvariumus. Dabar dar ir vištų turime. Būna, kad ir supykęs, pavargęs esi, bet parėjus iš darbo sukiši nagus į žemę – labai gerai veikia. Kaip bebūtų, mano darbas yra protinis, todėl atsipalaiduoti gamtoje – geriausias vaistas. Vyras irgi sako: „Manęs tai iš čia niekas neiškrapštys“. Mes keturis metus pragyvenome Kaune, tarp keturių sienų, turime su kuo palyginti. Kaunas arti, galima, jeigu nori, nuvažiuoti ir ten. Be to, kultūrinių renginių apstu ir Birštone. Kiek tik leidžia sąlygos, lankomės visose šventėse Birštone.

 

Svarbiausia – mylėti save ir savimi rūpintis

Atėjus rudeniui, ne vieną užklumpa peršalimo ligos ar rudeninė depresija. Gal galite patarti, kaip išlikti sveikiems ir žvaliems rudenį? Ką jūs propaguojate savo šeimoje, kaip rūpinatės artimaisiais?

Manau, svarbiausia kuo daugiau laiko būti gryname ore, stengtis maitintis sveikai ir kasdien bent dešimt minučių pasivaikščioti. Kiek įmanoma vengti streso, kuo daugiau šypsotis. Nepamiršti valgyti kuo daugiau daržovių ir uogų. Nevenkite medaus, česnako, ežiuolės. Ežiuolė – galingas biostimuliatorius, vartojamas esant depresijai, psichikos reiškiniams ir fiziniam nuovargiui. Sloguojančio žmogaus neskatinu pulti iškart prie chemijos – patariu praskalauti nosį sūriu vandeniu, pagerti arbatžolių arbatos. Kai pilna uogų, reikėtų daugiau jų valgyti šviežių, nes uogose gausu vitamino C ir kitų mikroelementų. Kitas užsišaldykite žiemai, nes vitamino C organizmas nekaupia, juo organizmą reikia nuolat papildyti, visus metus. Visos šaldytos uogos išlaiko vitaminus dar geriau negu virtos, konservuotos. Šaltuoju metų sezonu nereikia vengti pastiprinti organizmą vaistinėse parduodamais vitaminais ar papildais. Aš ir pati stengiuosi žiemą naudoti vitaminus, praturtinti organizmą žuvies taukais. Mano darbas toks, kad, prasidėjus virusams, sergu su pačia pirma banga. Tada stengiuosi imuninę sistemą pastiprinti vitaminais.  

Kaip reikėtų sveikatą tausoti ir stiprinti, kad vėliau netektų ligas gydyti?

Reikia mylėti save ir savimi rūpintis. Manau geriau reguliariai pasitikrinti sveikatą, metuose bent kelis mėnesius pastiprinti organizmą vitaminais, nei po to pirkti brangius vaistus. Pajutus net ir mažą organizmo signalą, kad jam kažkas negerai, reikia į tai atkreipti dėmesį. Tada užteks gal tik vaistažolių ar kokio papildo ir liga bus sustabdyta.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close