Rugsėjo 9 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus 5-10 klasių mokiniai, lydimi mokytojos Vidos Petrulionienės ir padėjėjos Kristinos Avižienienės, dalyvavo netradicinėje aplinkoje organizuotoje technologijų pamokoje „Konditerijos gaminių gamyba“.

Pamoka vyko Janinos Bublienės vadovaujamoje konditerijos gaminių gamybos ir prekybos įmonėje „Trupinys“. Gamybos ceche mokinius maloniai pasitiko įmonės konditerės. Jos supažindino su įrengimais, produktais, higienos reikalavimais, taip pat su gaminamų gaminių įvairove: pyragais, sausainiais, pyragėliais, ant lentynų pūpsančiais biskvitais, kurie konditerių rankose tampa gražiausiais tortais.

Mokiniams labai patiko stebėti, kaip tešlą maišo aukštos kokybės nerūdijančio plieno maišyklė-plaktuvas su nuimamu maišymo kubilu ir apsauginėmis grotelėmis, įspūdį paliko automatiškai valdomos didžiulės kepimo krosnys. Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę pabūti tikrais konditeriais – padedami cecho darbuotojų jie dėjo kremą į konditerinius maišelius, ant pyragaičių formavo įvairius papuošimus, su specialiu ratuku pjaustė sausainius, kočiojo tešlą. Pamokos pabaigoje mokinių laukė didžiausia staigmena – konditerės padovanojo vaikams jų pačių pagamintus pyragėlius ir sausainius, kuriuos, grįžę į klasę, vaikai skaniai suvalgė.

Galbūt kai kuriems mokiniams ši pamoka taps profesinio kelio pradžia.

 

V. Petrulionienė,

specialiosios klasės mokytoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close