Nuomonė. Gero vėjo nesulaukta!

Nuomonė apie savo kiek anksčiau rašytą nuomonę arba truputis įžvalgos, apibendrinant savo straipsnį „Be pykčio, arba – gero vėjo, gerbiami prisiekusieji“, publikuotą laikraščiuose „Gyvenimas“ (2011-07-23, Nr. 56), „Naujasis Gėlupis“ (2011-07-23, Nr. 58/1261).

Šiek tiek skaitytojams norėčiau pateikti informacijos. Ankstesnį straipsnį rašiau iniciatyvinės grupės „Už socialinį teisingumą“ vardu (leidau sau šiek tiek pabūti reikšmingam), nes visuomet jaučiausi šios grupės įkūrėju, vienu iš tų „donkihotų“, sulaukiančių iš savivaldybės Tarybos narių ir kitų administracijos darbuotojų tokių epitetų: „visuomenės atstovas“, „liaudies balsas“, „konsultantas“ ir kt. Augau kaip ant mielių, tačiau yra kaip yra. Yra taip kaip toje patarlėje – „Kur du pešasi – trečias laimi“. Skilo grupė ir dabar jau ne man spręsti – tai gerai ar blogai. Esu toks, koks esu – galbūt kai kam atrodo, kad neprognozuojamas, bet manau, kad ši savybė nėra tokia gąsdinanti. Bėda didesnė, kad aš  (Jonas, Petras ir Martynas) esame pasipiktinę „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro“ kontora. Tenepyksta jie, bet kitaip pavadinti neradau žodžių.

Norėčiau grįžti prie jau anksčiau minėto mano straipsnio. Gero vėjo linkėjau ir nuoširdžiai, deja, naiviai tikėjau, kad  darbo grupė, Prienų rajono savivaldybės sudaryta nagrinėti atliekų surinkimo problemas, produktyviai dirbs ir po 3 mėnesių darbo pasiūlys problemų sprendimo būdų. Koks gi čia darbas? Skaičiau šio darbo protokolus – jie net nepasirašyti nei darbo grupės pirmininko, nei grupėje dirbusių mūsų išrinktųjų 8 Tarybos narių. Viename tos grupės susirinkime turėjau garbės dalyvauti ir aš (buvau, aišku, nekviestas svečias), turėjau galimybę savo ausimis išgirsti šių „darbininkų“ diskusijas apie savo veiklą grupėje. Buvau nustebintas, kai beveik pusantros valandos dirbusi grupė svarstė, diskutavo, ginčijosi, kaip sukalti šimtamečiui rajono gyventojui, turinčiam kolektyvinį sodą, kompostavimo dėžę. Taip ir išėjau iš salės nesupratęs, ar jie ten skersai, ar išilgai nutarė sukalti dėžę. Kiek žinau, sumažintas konteinerių skaičius dėl savivaldybės, o t. y. mūsų mokesčių mokėtojų įsiskolinimo ARATC‘ui. Šiandien šios darbo grupės noriu paklausti: „Kur keliauja šiukšlės, kai vietoj 3-4 stovėjusių konteinerių liko tik 2? Ar tikrai sumažėjo išmetamų šiukšlių? Nei minėtos darbo grupės, kuri dirbo 3 mėn. (nuo 2011-07 iki 2011-10 mėn.), ataskaitos, nei informacijos „Savaitė Prienų savivaldybėje“ nerasta. Kodėl darbo grupė tyli? O taip į valdžią braudamiesi žadėjo, deklaravo: „Sutvarkysim, padarysim, spręsim.“

Dabar noriu kreiptis į gerbiamus mūsų rajoninių laikraščių skaitytojus: susikaupkite, nes nuo savo nevykusio feljetono žanro pereisiu prie rimtesnių dalykų.

Na ir pagaliau: ar įdėmiai perskaitėte „Naujojo Gėlupio“ laikraštyje (2012-07-11, Nr. 55/1365) Kauno Apygardos administracinio Teismo sprendimą? Atkreipkite dėmesį dar kartą į datą – 2011-11-18! Ar tik ne čia bus pakastas tas šuo, kurio galbūt išsigando mūsų „pateptieji“? Šio sprendimo esmė ta, kad Prienų raj. savivaldybės Tarybos 2008-03-27 sprendimo Nr. T3-83 „nuostatų 13 punkte nurodant, jog vietinės rinkliavos administravimą vykdo UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“, galimybė atliekų turėtojams patiems perduoti atliekas atliekų tvarkytojui ir mokėti ne pagal nekilnojamojo turto bendrąjį plotą, bet pagal deklaruojamų atliekų kiekį – NENUMATYTA.“

Čia ir prasideda klausimai:

  1. Kas 2008 metais buvo valdžioje – bukapročiai ar gudruoliai? Vengdami atsakomybės perleidžia atliekų tvarkymą UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui“ be išlygų. Tiesiog imkit ir darykit, ką norit. Ir kam tai galėtų būti naudinga, ir kas už to stovi?
  2. Ar tik ne vienas iš tų 25 išrinktųjų, t.y. orkestro pirmuoju smuiku grojęs  tuometinis rajono vadovas, šiandien nesibalotiruoja į Seimą?
  3. Ar iš tų tuometinių 25 narių šiandien nėra daugiau norinčių į Seimą, o gal tik šiaip grįžti į šiltą Savivaldybės administracijos kėdę?

Tų klausimų galėčiau užduoti ir daugiau, todėl kreipiuosi į šios kadencijos valdančiosios koalicijos narius.

Tame pačiame Administracinio teismo sprendime (2011-10-18) yra nurodyta sąlyga – sprendimui įsigaliojus paskelbti jį „Valstybės žiniose“ bei leidiniuose „Gyvenimas“ ir „Naujasis Gėlupis“.

Ir vėl, nori ar nenori, kyla keletas klausimų:

  1. 1.                  Kur ir kokiuose stalčiuose klaidžiojo šis AT sprendimas nuo 2011-10-18 iki paviešinimo leidiniuose „Gyvenimas“ (2012-07-07) ir „Naujasis Gėlupis“ (2012-07-11)?
  2. 2.                  Ar neviešinant šio fakto, švelniai tariant, nepažeidžiami visuomenės interesai, o, rimčiau teigiant, ar tai ne nusikaltimas, juk vilkinant laiką buvo sudaromos visos sąlygas dar 8 mėnesius kažkam pasipelnyti (turiu omenyje ARATC)?
  3. 3.                  Ar tai vėl valdžios gerai įslaptinta, apgalvota nauja afera, kurią buvo norima buldozeriu prastumti š. m. birželio mėn. 28 d. Tarybos posėdyje?

Darau išvadą – kad avis liktų gyva, vilkų apsupta, o mes, gyventojai ir verslininkai, plotume katučių, kad pagaliau galėsime mokėti už atliekų kiekį, o ne už orą. Ir Tarybos nariai tik suprtę, kad ta pilkoji masė galbūt irgi šiek tiek mąsto, atšaukė ir atidėjo šio klausimo sprendimą iki2012 m. rugpjūčio mėn. pabaigos.

Atrodo, kad mūsų išrinktiesiems iškilo Hamleto klausimas – „Būti ar nebūti?“

  • Vėl balsuoti už ARATC paruoštus nuostatus ir apmokestinimo tvarką?
  • O jei, neduok Dieve, vėl koks neprognozuojamas asmuo, pasitelkdamas visuomenę, pareikalaus vardinį balsavimo protokolą paviešinti spaudoje?
  • Ar vėl kyšos zuikio gudručio ausys, kai reikės, nubėgus prie piketo dalyvių, aiškintis, kad aš nebalsavau – nedalyvavau, o dar geriau – susilaikiau?

Susilaikyti balsuojant Tarybos nariai neturėtų, nes jiems suteiktas pasitikėjimo mandatas. Taip, kad jums, gerbiamieji, siūlyčiau įsiklausyti į visuomenės nuomonę ir pagaliau tam slibinui, vadinamam ARATC, ir visai asociacijai, visam šiam chaosui, reketui padaryti galą.

Būdamas žingeidus (ir ne tik aš, bet ir Jonas, Petras, Onutė ir daugelis kitų) prašyčiau, kad vietinių laikraščių skyrelyje „Savaitė Prienų rajono savivaldybėje“ rašytumėte, informuotumėte tiksliai, aiškiai ir objektyviai. Rajono gyventojai nori būti supažindinti su tikrai didelį darbą nuveikusiu ir išdrįsusiu kreiptis į Administracinį Teismą – Vytautu Puikiu. Šaunu, kad yra drąsių ir veržlių žmonių. Dar šauniau būtų paaiškinimo paieškoti Strasbūre. Nežinia, koks būtų atsakymas ir pasekmės. Nereikėtų gal pagaliau mūsų išrinktiesiems remtis ES rekomendacinio pobūdžio direktyvomis. O gal netrukdykime Strasbūro, nes ten tokių kaip Prienų bėdų su ARATC gali ir nesuprasti – yra artimesnis kelias – Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. Ir tai tikrai bus daroma.

P.S. Esame dėkingi Tarybos nariui E. Visockui už laiku suteiktą informaciją apie ruošiamą posėdyje svarstyti, o gal net ir priimti palankų ARATC‘ui sprendimą.

Atiduoti duoklę ir pasakyti „Ačiū“ privalome ir visuomeninio judėjimo „Už socialinį teisingumą“ pirmininkei V. Janulevičienei, prieš Tarybos posėdį suorganizavusiai piketą.

    

Pagarbiai – Ričardas Budbergis

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close