Jaunieji miško bičiuliai lankėsi Atminties take

Ketvirtadienį į Prienų „Ąžuolo“ progimnaziją susitikti su jaunaisiais miško bičiuliais atvyko jų draugai iš Raudondvario pagrindinės mokyklos. Jaunieji gamtos mylėtojai kartu su savo vadovėmis aplankė Alksniakiemio miške esantį Atminties taką.

Mokinius pasitikęs Prienų miškų urėdijos JMB koordinatorius Kastytis Tarasevičius papasakojo apie jaunųjų miško bičiulių veiklą, jų nuveiktus gerus darbus saugant ir puoselėjant gamtą, padedant žvėreliams ir paukšteliams žiemos metu. Jaunuosius miško bičiulius supažindino su Atminties tako atsiradimo istorija.

Skulptūrų takas, kuriame yra 11 skulptūrų, buvo sukurtas 1988 metais, kai apie nepriklausomą Lietuvą dar tik svajojome. Šiais metais medžio skulptūrų ansamblis „Atminties takas“ švenčia savo gyvavimo 25-metį. Kurdami šį monumentą, vaizduojantį sudėtingą ir dramatišką mūsų krašto istoriją, skulptoriai panaudojo visus  tautinius ženklus, kuriems viešai eksponuoti reikėjo pilietinės drąsos. „Atminties takas“ yra skirtas paminėti visoms Lietuvos kančioms, kurių užmiršti negalima.

Vaikai apžiūrėjo visas skulptūras, perskaitė užrašytus žodžius. Gal ir ne viską suprato, juk jie dar maži, dar nesusipažino su krašto istorija. tačiau patirtas įspūdis liks visam laikui.

Atminčiai K. Tarasevičius vaikams padovanojo lankstinukus „Atminties takas Alksniakiemio miške“ ir didelę pintinę kriaušių.

Vėliau Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai su savo naujais draugais apsilankė Birštone įsikūrusiame Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre, pabuvojo ant Vytauto kalno.

Neseniai užsimezgusi draugystė tarp JMB bus plėtojama ir ateityje. Prieniečiai su savo vadove Jūrate Skindzeriene apsilankys Raudondvaryje, kur irgi daug pamatys ir sužinos.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close