Žalgirio mūšio minėjimas

1410 metų liepos 15 dieną laimėtas Žalgirio mūšis – vienas didžiausių ir reikšmingiausių mūšių. Lietuvių pusbrolių Vytauto ir Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė sumušė Kryžiuočių  ordiną ir sustabdė du šimtus metų trukusią jo ekspansiją į Rytus. Ši pergalė – lietuvių tautos pasididžiavimas, įvykis, sustiprinęs Lietuvos autoritetą tarp Europos ir Azijos valstybių.

Pakuonio miestelio bendruomenė, paraginta kraštotyrininkės metodininkės Onutės Zmejauskienės, savo lėšomis parapijos namų parke 2010 metais pastatė drožėjo Kęstučio Grigonio paminklą-skulptūrą, skirtą istorinių Žalgirio kautynių 600 metų jubiliejui.

Praėjusį sekmadienį po šv. Mišių pakuoniškiai rinkosi paminėti 602-ąsias Žalgirio mūšio metines. Žalgirio didžiavyrių, apgynusių tautą ir valstybę garbei, giedojome himną, skambėjo eilės ir dainos Maironio žodžiais.

 

Kultūrinių renginių organizatorė Marija Gudauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close