Nuomonė. Išklausykime ir antrąją pusę

Po mūsų laikraštyje 2012 06 23, Nr. 50 (1360) išspausdinto straipsnio „Birštonas keičia senąjį rūbą“ sulaukėmė birštoniečių nuomonių tiek raštu, tiek žodžiu. O verslininkas Rimvidas Skorupskis pakvietė susitikti ir išklausyti jo nuomonę.

R. Skorupskis prisistatė buvusios aludės (Nemuno g. 12) savininku, taip pat teigė įsigijęs pastatą Birštone, Tyliojoje g. 16, kurio žemės sklypo suformavimo reikalai tęsiasi jau ne vienerius metus ir nerandama abiems pusėms tinkančių sprendimų.

„Norėčiau išsakyti savo nuomonę bei abejones. Birštone gyvenu nuo 2004 metų ir daugeliu klausimų turiu nuomonę. Mano manymu, verslo situacija mieste yra apgailėtina: viešbučių – svečių namų užimtumas tesiekia 15–20 proc., maitinimo ir prekybos įstaigos merdi. Matyt, todėl ir apleistų pastatų mieste apstu – niekas nesiryžta investuoti. Miesto valdžia išsamiai neanalizuoja situacijos, neieško su verslininkais bendrų sprendimų būdų, o randa lengviausią išeitį – didina mokesčius. Tikriausiai ne verslas kaltas, kad praktiškai visi Savivaldybės projektai, finansuojami iš ES lėšų, neįgyvendinami laiku, kad pati Savivaldybė laiko nenaudojamus, apleistus pastatus (pvz., N. Silvanavičiaus g. 1, Muziejaus g. 4, 7, Tylioji g. 5 ir kitus). Tikriausiai amoralu dėl tokios situacijos kaltinti vien verslininkus – jie turi investuoti savo uždirbtas arba skolintas  lėšas (kurias reikės grąžinti ), o ne gautus iš ES pinigus“, – kalbėjo verslininkas.

R. Skorupskis turi viziją ir yra parengęs projektą, kaip atrodytų renovuotas pastatas prie Nemuno – buvusi aludė. Pasak verslininko, jis nori, kad šis objektas, esantis tokioje strategiškai geroje vietoje, būtų ne tik gražus, tinkantis prie kraštovaizdžio, bet ir funkcionalus. Pirmame aukšte, rūsyje, norėtų įrengti pagalbines patalpas, antrame – kavinę-restoraną, tračiame ir ketvirtame – nedidelį viešbutuką. O šioje vietoje įrengti kebabinę tikrai nenorėtų.

„Dėl pastato Nemuno g. 12 (buvęs alaus baras): dar 2008 metais Savivaldybei buvo pateikti priešprojektiniai pasiūlymai. Tačiau užkliuvo, kad planuojamas pastatas neva per aukštas ir tam prieštaraus Nemuno kilpų regioninio parko vadovai. Vėliau paaiškėjo, kad iš Nemuno kilpų regioninio parko vadovybė iš esmės tokiam projektui neprieštarauja, visos abejonės dėl pastato aukščio kilo Birštono savivaldybėje. Savivaldybės manymu,  pastatas galėtų būti naudojamas tik kaip alaus baras. Ar labai tiktų aludė tokioje vietoje šiandien? O numatytam viešbučiui-restoranui reikalingas naujas sklypo detalusis planas. 2012 06 06 pateikiau prašymą detaliojo planavimo sutarčiai sudaryti, dabar laukiu atsakymo. Apie tai V. V. Revuckas žino, todėl nereikia gąsdinti didesniais mokesčiais – neseniai skaičiau, kad kurhauzo projektas paruoštas 2003 metais,  jau 2013-ieji  netoli o remontas nebaigtas…10 metų… Be to, man lėšas pastato statybai reikia uždirbti arba skolintis ir grąžinti. To nepasakysi  lyginti apie ES lėšas“, – pasakojo R. Skorupskis.

Kita verslininko skaudama vieta yra įsigytas pastatas Tyliojoje gatvėje 16. Dėl sklypo formavimo taip pat vyksta įvairios diskusijos, nerandama priimtinų sprendimų.

„Dėl detalaus plano Tyliojoje g. 16 jau beveik 8 metai tęsiasi sklypo formavimo peripetijos. Kaip matysite, įkyriai norima mus priversti sutikti sklypas būtų3 metrųatstumu nuo pastato Tyliojoje g. 16. Sveiku protu nesuvokiama situacija – gretimam sklypui Tyliojoje g. 12 būtų skiriama apie 30 arų žemės, kaimyniniam sklypui Tyliojoje g. 5 skirta apie 30 arų (iškirptas gabalas iš centrinio miesto parko), o mums kažkodėl neskiriama nei 4 arų. Nesuprantama valdžios pozicija, pasigendama dialogo su verslininkais, lankstaus požiūrio“, – įsitikinęs verslininkas.

R. Skorupskis pasakojo, jog neseniai kreipėsi į Birštono savivaldybę dėl pastato (buvusių dirbtuvių) N. Silvanavičiaus g. 1 pirkimo ar nuomos.

„Kreipiausi dėl pastato Silvanavičiaus g. 1, nes ieškome verslui patalpų, numatome investicijas. Atsakymą gavau tokį – pastatas neparduodamas ir neišnuomojamas. Kalbos vienos, darbai kiti – tik Savivaldybė neužmiršta pasigirti, kaip ieško investuotojų, tikriausiai iš užjūrio. Manau, toks Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus požiūris neatsitiktinis – administraciniame teisme esame iškėlę dvi bylas Birštono savivaldybės administracijai dėl piktnaudžiavimo ir neveikimo formuojant sklypą Tyliojoje g. 16. Tokie asmenys kaip aš yra nemėgstami. Tačiau prieš kreipiantis į teismą ne kartą siūliau situaciją išspręsti taikiai ir gražiai“, – laikračio redakciją informavo R. Skorupskis.

Jo nuomone, Birštono savivaldybė mažai dėmesio skiria verslui, nėra strategijos šiuo klausimu, trūksta lankstumo. Juk reikia visiems dirbti kartu ir ieškoti sprendimų, kurie tenkintų visus partnerius ir neštų naudą miestui ir visai savivaldybei.

 

* * *

Tiesa, į redakciją paskambinusi viena moteris (neprisistatė) piktinosi, kad N. Silvanavičiaus gatvėje esantis privatus namas Nr. 3, kuriame gyvena K. Pranculis, yra siaubingai apleistas, avarinės būklės ir tik belieka laukti nelaimės. O apie aplinką, pasak jos, geriau nekalbėti. Moteris pastebėjo, jog nors čia gyvena menininkas, taip neturėtų būti, juk menininkai kuria grožį.

Pasak vietinių gyventojų, tokie reikalai turėtų būti  sprendžiami greičiau. Neseniai vaikštinėjant po atnaujintą centrinį parką, žmonės spėliojo, kodėl krūmuose stovi nenaudojami pastatai, o nėra įrengta nors nedidelių kavinukių, kur būtų galima išgerti kavos ar suvalgyti ledų. Juk parkas didelis, jame turi būti įvairi infrastruktūra. Pasipiktinimų ir kritikos vietiniai gyventojai išsako dėl neprižiūrimų pastatų Algirdo gatvėje, svečiai vaikštinėdami po miestelio centrą dažnai dėmesį atkreipia į senąjį restoraną, stebėdamiesi, kodėl šis pastatas nenaudojamas.

Birštono vienkiemio gyventojai šiais metais skundžiasi, kad kai kuriuose sklypuose vėl veši Sosnovskio barščiai ir su jais nekovojama.

Visgi birštoniečiai viliasi, jog ledai pajudėjo, ir, atrodo, kai kurie statiniai bus išnuomoti, kiti ruošiami parduoti. Gyventojai tikisi, kad procesas vyks greičiau ir neužilgo galės džiaugtis įvaizdį pakeitusiu Birštonu.

 

„Naujojo Gėlupio“ informacija

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close