Perkamas papildomas kiekis pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“
Praeitą savaitę tarptautinė ginkluotės įsigijimo organizacija OCCAR Lietuvos vardu pasirašė sutartį su Vokietijos konsorciumu ARTEC dėl papildomų 27 pėstininkų kovos mašinų „Boxer-Vilkas“ Lietuvos kariuomenei įsigijimo, kurios yra svarbios įgyvendinant pėstininkų kovos mašinų įsigijimo pirmąjį etapą.
„Per pastaruosius ketverius metus Lietuvos kariuomenė sparčiai modernizavosi – reišmingai sustiprinti manevro sausumoje ir kovinės galios, netiesioginės ugnies paramos bei oro gynybos pajėgumai. Pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ numatyti naujieji „Vilkai“ leis ne tik kokybiškiau vykdyti užduotis, bet taip pat praplės kovos mašinų vairuotojų rengimo, vadovavimo ir valdymo bei išminavimo galimybes“, – sakė krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.
Lietuvos kariuomenei jau yra perduotos anksčiau įsigytos 89 pėstininkų kovos mašinos, jomis dabar pilnai apginkluoti brigados „Geležinis Vilkas“ LDK Algirdo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai, jos intensyviai naudojamos pratybų metu.
Papildomiems „Vilkų“ įsigijimams planuojama skirti iki 370 mln. eurų. Į šią sumą įeis ne tik pėstininkų kovos mašinos, bet ir įgalinančios logistikos priemonės – atsarginės dalys, įranga remontui ir priežiūrai, naudojimo mokymo kursai ir kita. Šių pėstininkų kovos mašinų pristatymas planuojamas 2027-2029 metais.
Pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“ gamina Vokietijos konsorciumas ARTEC. Pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus sukonstruotose mašinose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, jos apginkluotos JAV gamintojo 30 mm patrankomis MK-44S ir Izraelio gaminamomis prieštankinėmis raketomis „Spike LR“. Jose taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos. Sutarties įgyvendinimą vykdo ir prižiūri bendradarbiavimo ginkluotės srityje tarptautinė organizacija OCCAR.
Lietuva yra tarptautinės ginkluotės įsigijimo organizacijos OCCAR BOXER programos dalyvė. Ši organizacija administruoja ir vykdo įsigijimus, atstovauja šalis derybose su gamintojais, vėliau – gaminant ginkluotės sistemas. „Boxer“ šarvuočių įsigijimus organizacija padeda vykdyti Lietuvai, Vokietijai, Nyderlandams ir Jungtinei Karalystei.