Išrinkta geriausiai tvarkoma mokyklų aplinka

Jau kelerius metus Lietuvoje rengiamame geriausiai tvarkomos mokyklų aplinkos apžiūroje-konkurse šiemet dalyvauja ir Prienų rajono savivaldybės mokyklos.

Birželio mėnesį vyko šio konkurso rajoninis etapas, kuriame galėjo dalyvauti visos bendrojo ugdymo mokyklos bei lopšeliai-darželiai. Apžiūra-konkursas yra organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintais Geriausiai tvarkomos mokyklų aplinkos apžiūros konkurso 2012 metų nuostatais, siekiant išrinkti geriausiai tvarkomą mokyklų aplinką atskirose savivaldybėse, o vėliau – ir šalyje. Apžiūrą-konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos jaunimo turizmo centru, Prienų rajono savivaldybėje – Švietimo skyriaus vedėjo įsakymu sudaryta komisija.

Apžiūros-konkurso tikslai – aktyvinti kūrybingą veiklą skatinančios, darnios, estetiškos aplinkos kūrimą, skatinti puoselėti aplinkos tvarkymo tradicijas, ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, atsakomybę už savo aplinką, plėtoti sąmoningą ir kūrybingą požiūrį į aplinkos apsaugą ir tvarkymą, skatinti mokyklų bendruomenių iniciatyvas įtraukti vaikus ir jaunimą į nuolatinį aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio kūrimo procesą ir, žinoma, išrinkti mokyklas, kurios geriausiai tvarko aplinką atskirose savivaldybėse bei šalyje, skleisti gerąją jų patirtį. Mokyklų aplinka buvo vertinama pagal dešimt kriterijų, ypatingą dėmesį skiriant racionaliam aplinkos naudojimui, atsižvelgiant į vaikų ir pedagogų poreikius, statinių, sporto aikštynų, poilsio zonų, želdinių bei takų bendrai būklei ir priežiūrai, vaikų ir jaunimo įtraukimui į aplinkos tvarkymo, aplinkosauginių, darnaus vystymosi idėjų sklaidą, taip pat, žinoma, individualiems ir estetiškiems mokyklų aplinkos bruožams.

Galima pasidžiaugti visų švietimo įstaigų pastangomis kurti estetišką ir jaukią aplinką bei ją prižiūrėti. Komisija pastebėjo, kad mokyklos ir lopšeliai-darželiai ieško unikalių aplinkos tvarkymo idėjų ir pagal galimybes jas įgyvendina. Apžiūrėjus visų Prienų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų ir lopšelių-darželių aplinką, buvo išrinktos trys geriausiai tvarkomos mokyklų aplinkos: Išlaužo pagrindinės mokyklos (I-oji vieta), Pakuonio pagrindinės mokyklos (II-oji vieta), Prienų „Žiburio“ gimnazijos (III-oji vieta). Geriausiai tvarkoma ikimokyklinių įstaigų aplinka pripažinta „Pasakos“ lopšelio-darželio aplinka. Nacionaliniam apžiūros-konkurso etapui komisija apsisprendė pateikti vertinti Išlaužo pagrindinės mokyklos aplinką.

 

 

Švietimo skyriaus informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close