Elko irkluotojai viešėjo Birštone

Jau treti metai graži sportinė draugystė ir bendradarbiavimas sieja birštoniečius su Elko (Lenkija) irkluotojais. Birštono sporto centro komanda ne kartą viešėjo Elke, kartu treniravosi ir rungtyniavo irkluodami ir vandens telkiniuose, ir uždarose patalpose. Rugpjūčio 12-16 dienomis pagal Elko ir Birštono miestų bendradarbiavimo projektą „Infrastruktūros plėtra ir partnerių veiklos, didinant jaunimo sporto veiklas“ Birštone svečiavosi lenkų irkluotojai.

Į mūsų kurortą atvyko Elko sporto centro direktorius Tomaszas Przekopas, 3 treneriai ir 26 irkluotojai, vaikinai ir merginos, kurių amžius – nuo 14 iki 17 metų.

Birštono SC direktorius Saulius Smailys sakė, kad tai jau ketvirtas susitikimas su parneriais. Dar du numatyti taip pat Birštone rugsėjo mėnesį.

Lenkų sportininkai  buvo apgyvendinti poilsio namuose „Birštono tulpė“. Pirmąją atvykimo dieną buvo suorganizuota išvyka prie Guostos ežero, o vėliau teko gana rimtas išbandymas – kartu su birštoniečiais dalyvauti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos tarptautinėse ekstremalių situacijų pratybose.  Jiems teko pabūti sužeistaisiais, kuriuos gelbėjo specialiųjų tarnybų pareigūnai: policininkai, gaisrininkai, gelbėtojai. Kitas dienas svečiai irklavo Nemune, po to pramogavo  sanatorijos ,,Tulpė“ vandens baseine, žaidė krepšinį, pliažo tinklinį, plaukiojo laivu ,,Justina“, kurorto centriniame parke išbandė lauko treniruoklius, žaidė mini golfo, petankės žaidimus.

Paskutinę viešnagės dieną, penktadienį, vyko draugiškos irklavimo varžybos.
500 metrų distanciją vienviete valtimi greičiausiai nuplaukė Mateuszas Mavrockis (1.19), antras buvo Evaldas Petraška, trečias – Eimantas Šalomskas, ketvirtas – Sebastjan Fiebrich.

Dviviete valtimi šį atstumą pirmieji įveikė irgi svečiai iš Elko – Patrik Butinski ir Patrikas Przekopskis (1.11), antri buvo birštoniečiai Darius Gališanskis ir Karolis Kamarauskas, treti – Mantas Vaičaitis ir Gabrielius Jurgelionis, ketvirtąją vietą užėmė lenkai – Dominikas Vislukas ir Przemyslavas Borzymas.

Lenktyniavo ir dvi keturvietės valtys – birštoniečių vaikinai ir lenkų merginos. Mūsų vaikinai buvo tikri džentelmenai ir leido merginoms mėgautis pergale, atsilikdami vos 4 sekundėmis (1.26 ir 1.30). Lenkaičių komandoje irklavo Kinga Korzun, Nikolina Kliepadlo, Kornela Krystochovicz, Aleksandra Balcerek, o birštoniečių – Lukas Čižauskas, Gabrielius Jurgelionis, Mantas Vaičaitis ir Ramūnas Šleinys.

Prizininkus pasveikino ir įteikė apdovanojimus Birštono savivaldybės merės  pavaduotojas Juozas Aleksandravičius. Sporto centro direktorius S. Smailys padėkojo Elk sporto centro direktoriui Tomaszui Przekopui už irkluotojų vizitą bei įteikė atminimo dovaną.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close