Moksleivių dainų šventėje skambėjo ir prieniškių balsai

„Moksleivių dainų šventė – tai dienos, skambančios jaunatviška energija ir polėkiu. Kai uždainuoja Lietuvos moksleiviai, užgroja ir sukasi rateliuose, džiaugiasi širdis. Tai liudijimas, kad buvome, esame ir būsime. Tegul daina ir šokis toliau mus vienija ir telkia, suartina ir įkvepia naujiems siekimas. Teskamba „Mūsų vardas – Lietuva“ visam pasauliui. Tedžiugina Jūsų ir mūsų širdis.“ Tai Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiai, skirti šių metų moksleivių dainų šventės dalyviams. Šventės, kuri dar kartą parodė, kad Lietuva – dainų šalis.

Šiemet moksleivių dainų šventėje dalyvavo daugiau nei 20 000 moksleivių. Tarp jų nemažai ir mūsų krašto dainininkų ir šokėjų. Prienams atstovavo Romos Ruočkienės vadovaujamas Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos mišrusis choras, Redos Černiauskienės – Prienų meno mokyklos jaunių choras, Linos Suchorukovienės – Nemuno pradinės mokyklos jaunučių choras ir Ligitos Gediminienės – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro pučiamųjų orkestro choreografinė grupė. Gausiausias tarp visų Lietuvos chorų buvo 80-ies dainininkų „Žiburio“ gimnazijos mišrusis choras! Lietuviškų dainų pynėje dainuojant harmonizuotą Nijolės Sinkevičiūtės suvalkietišką dainą „Sėdi broliai už stalelio“ dainininkams dirigavo prieniškė Roma Ruočkienė. Tai didžiulis mūsų kraštietės įvertinimas, nes iki šiol dar nė vienam Prienų muzikui nebuvo suteikta garbė diriguoti tokio masto šventėje.

Nepaisant karštų orų, retkarčiais prapliaupsiančių liūčių, šventė buvo didinga ir visiems dalyviams bei žiūrovams paliko neišdildomą įspūdį. Keletas nuomonių:

Ligita Gediminienė:

– Tokioje šventėje dalyvavau šeštą kartą. Buvo smagu, džiugu, puiku. Didžiausią įspūdį padarė ir iki ašarų sujaudino „Tautinės giesmės“ giedojimas. Taip ji buvo giedama pirmą kartą. Dainų dienos koncerte mūsų merginos dalyvavo kartu su dainininkais ir grojant orkestrams. Gal šiek tiek žiūrovų buvo mažoka…

Reda Černiauskienė:

– Dainų šventėse dalyvauju nuo 1987 m. Įspūdžiai patys geriausi. Viskas buvo puiku ir gražu. Gyvenome labai patogioje vietoje netoli senamiesčio ir Vingio parko, tad galėjome pasižvalgyti po sostinę, neužtrukdavome važiuodami ir į repeticijas. Labai džiaugėmės mus lydinčia komanda, ypač mūsų šauniais vairuotojais. Jie visuomet buvo pasirengę mus išklausyti, pagelbėti. Vyravo draugiška atmosfera tiek tarp vaikų, tiek tarp lydinčiųjų. Gal kitaip galėjo būti organizuotas maitinimas, kiti dalykai… Bet tai jai užsimiršo. Svarbiausia – šventė  įvyko ir mes buvome jos dalyviai.

Kaip žinia, Moksleivių dainų šventėje dalyvavo daugiau nei 200 prieniškių, tarp jų apie 170 vaikų. Juos į sostinę vežė dvylika mokyklinių autobusėlių. Visi prieniškiai gyveno Vilniaus Simono Daukanto mokykloje, kurioje per televiziją turėjo progos pažiūrėti Lietuvos krepšininkų varžybų Venesueloje, pasportuoti. Maitinimas buvo centralizuotas, tad tą patį maistą valgė ir vaikai, ir vadovai. Karšti vasaros orai buvo išbandymas, kai kam buvo ir per dideli, o kai kam per maži ar neskanūs valdiški sumuštiniai, tačiau vaikai nesiskundė. Jie gyveno draugiškai, vyresnieji globojo mažesnius ir svarbiausia – buvo šventiškai nusitekę ir pasirengę kuo geriau pasirodyti

Trečiadienį moksleivių dainų šventės kolektyvų vadovus, įstaigų vadovus šiltai priėmė ir pagerbė Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, vicemerė Loreta Jakinevičienė, mero patarėjas Raimundas Markūnas ir kiti. Savivaldybės vadovai dėkojo už įdėtą triūsią, rengiantis dainų šventei ir kolektyvų vadovams įteikė po gėlių puokštę. Pastarieji taip pat negailėjo padėkos žodžių juos rėmusiems valdžios atstovams. Prie apskrito stalo  buvo dalijamasi šventės įspūdžiais, kalbėta apie ateities planus. Būtų šaunu, kad kitąkart prieniškiai dalyvautų ne tik Dainų bet ir Šokių, Ansamblių dienose.

Onutė Valkauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close