Auksinės žuvelės belaukiant (GALERIJA)

Praėjusį savaitgalį (šeštadienį ir sekmadienį) Nemuno pakrantę Birštone buvo nusėdę žvejai. Čia vyko Lietuvos dugninės meškerės čempionato III etapas. Pasivaržyti, kuris pagaus didesnę žuvį ir kieno laimikis bus didesnis, susirinko 39 dalyviai.

Kaip paaiškino vyriausiasis varžybų teisėjas Naglis Miknevičius, Lietuvos čempionatas dugnine meškere vyksta 4 etapais, kurie organizuojami skirtinguose vandens telkiniuose. Birštone žvejų varžytuves organizavo žvejų klubai: „Kibkit.lt“, „Žvejo tribūna“, „Fideris“, „Žvejys.lt“ ir „Ant bangos“.

Renginio dalyvių geografija taip pat labai plati – atvyko žūklės entuziastų iš Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Šiaulių, Kuršėnų, Alytaus, Jonavos, Telšių. Birštonui  atstovavo Sergejus Aleškevičius.

– Sportinė žūklė nuo paprastos skiriasi tuo, kad dalyviai sėdi ant tam tikrų  platformų, čia, kaip ir visose varžybose, varžomasi, kas greičiau ir daugiau pagaus  žuvies. Be to, žuvis, kaip maistas, žvejų nedomina, ji vėliau paleidžiama atgal į vandenį. Sportinė žūklė – tam tikra sporto šaka. Pavyzdžiui, vairuoja automobilį daug kas, o lenktynininkai būna ne visi. Taip ir čia, – pasakoja N. Miknevičius.

Baigiantis pirmajai varžybų dienai, pagal garsinį signalą visi žvejai baigia „darbą“. Tada komisija ima svarstykles ir eina sverti laimikio. Čempionato dalyvis ištraukia savo tinklelį, kuriame laiko žuvį vandenyje, išverčia į svėrimo krepšį, atidžiai patikrina, ar kokia nors, kad ir nedidelė žuvelė neliko, ir visi stebi, kokį skaičių parodys matavimo prietaisas. Juk net pati mažiausia gali būti ta auksinė, lemianti pergalę.

Pirmoji žvejybos diena sėkmingiausia buvo Simonui Andriušiui („Kibkit.lt“), kurio laimikis svėrė 6,282 kg, ir birštoniečiui Sergejui, sugavusiam5,116 kg. Be to, birštonietis sugavo didžiausią karšį, kuris svėrė1,154 kg. Didelį starkį, svėrusį 1,884 kg, pavyko sugauti jaunam žvejui iš Telšių Virmantui Nikai („Mastis -2“).

Pasak tą dieną žvejojusių vyrų, diena buvo nelabai sėkminga. O kas turėjo daugiau įtakos – apniukusi diena ar sėkmė – nuspręsti sunku. Visi vylėsi, kad rytdiena bus sėkmingesnė. Juk žvejai niekada nepraranda vilties, jie optimistai:  didžiausia žuvis nutrūko, bet ji būtinai užkibs ateityje.

Sekmadienį švietė saulutė, ir žvejų nuotaika buvo pakili. Tik va, ar tos žuvys bus nusiteikusios kibti, dar buvo neaišku…

Visgi gražesnę dieną ir žuvys buvo pametusios budrumą, dažniau susiviliojo joms numestu jauku.

Pasibaigus III Lietuvos dugninės meškerės čempionato etapui, išaiškėjo ir nugalėtojai asmeninėje ir komandinėje įskaitoje. Pirmąją vietą komandinėje įskaitoje iškovojo „Fideris Timar Mix-2“ komanda, užsidirbusi tik 18 baudos taškų, antra buvo klubo „Žvejys.lt“ komanda su 19 baudos taškų. „Kibkit.lt-2“ sužvejojo 20 baudos taškų. Tiek pat surinko ir ketvirtosios vietos laimėtoja klubo „Ant bangos-Timar Mix“ komanda.

Asmeninėje įskaitoje pirmąją vietą laimėjo ir pripažinimo sulaukė Andrius Čebanauskas („Kibkit.lt-1“), pagavęs 11,1 kg žuvies. Antroje vietoje atsidūrė Paulius Korsakas („Fideris Timar Mix-2“), kurio laimikis svėrė 15,79 kg, tačiau jis gavo 6 baudos taškus. Trečioji prizinė vieta atiteko patyrusiam žvejui Simonui Andriušiui (Kibkit.lt-2“), sužvejojusiam11,604 kgžuvies.

Birštonietis Sergejus („Ant bangos“) per abi dienas sugavo8,296 kgir asmeninėje įskaitoje tarp 39 dalyvių užėmė 13 vietą. Jo pirmą dieną sugautas karšis taip pat buvo vienas iš didžiausių žuvų, sugautų per varžybas.

Niekas per abi žvejybos dienas neaplenkė ir Virmanto Niko („Mastis-2“), kurio ištrauktas starkis buvo pati didžiausia sugauta žuvis, pagauta Nemune prie Birštono.

Auksinės žuvelės niekas nesugavo, tad vyrai dar rinksis ir į ketvirtąjį varžybų etapą.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close