Susitikimas su rašytoja Ilona Skujaite ir jos knyga „Karo nuotaka“

Birželio 25 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko rašytojos Ilonos Skujaitės istorinio romano „Karo nuotaka“ pristatymas. Knygos autorė supažindino skaitytojus su Kotrynos Jogailaitės gyvenimo istorija. Papasakojo, kaip ji iš drovios, beveik nepastebimos merginos tapo geidžiamiausia nuotaka, nepaprastos dvasinės tvirtybės moterimi, karalių motina ir Renesanso karaliene, gerbiama abipus Baltijos jūros.

Jauniausia karalienės Bonos Sforcos dukros Kotrynos likimas ir meilės istorija intriguoja ne mažiau nei garsioji jos brolio Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės drama. Knygos autorė susitikimo metu rodė vaizdinę medžiagą apie šią Gediminaičių dinastijos atstovę. Pasakojo, kad informaciją rinko ir knygą rašė septynerius metus. Bestseleriu tapusi knyga „Karo nuotaka“ jau išleista šeštu tiražu.

Rašytoja susitikimo metu užsiminė, kad yra kuriamas dokumentinis filmas apie šią istorinę asmenybę, parengti lankytinų vietų maršrutai, apjungiantys Lietuvos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos šalis, kur kiekvienas gali sekti istorijos pėdsakais, aplankyti pilis, karališkus dvarus, išvysti papuošalus, kurie priklausė ne tik Švedijos karalienei.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close