Lietuvoje vis labiau populiarėja ir vis plačiau taikoma kaniterapija – alternatyvus gydymo, reabilitacijos būdas, kai specialiai paruoštas šuo padeda kinezeterapeutui, ergoterapeutui, specialiajam pedagogui ar psichologui atlikti savo darbą, stiprinti dalyvaujančiųjų užsiėmimuose motyvaciją, gerinti jų fizinę ir emocinę sveikatą, pažintinius ir socialinius įgūdžius.

Didžioji dalis Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto „Atgaiva sielai“ dalyvių turėjo puikią progą susipažinti su šiuo gydymo būdu, jo teikiamais privalumais. Birželio 26 d. VšĮ Šilavoto globos namuose, VšĮ Šv. Domininko namuose, VšĮ Gintkostoje ir VšĮ Balbieriškio PSPC vyko kaniterpijos užsiėmimai. Juos vedė Kaniterapijos asociacijos prezidentė, ergoterapeutė Veslava Citovič-Rul, jai talkino kavalieriaus karaliaus Karolio spanielė Zea Severiana. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai, globos namų gyventojai džiaugsmingai bendravo su Zea, meiliai jai šypsojosi, ją glostė ir mylavo, prisiminė savo augintinius, noriai įsitraukė į veiklas ir žaidimus.

 Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Atgaiva sielai“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close