Šilagėliečiai sėkmingai pasirodė tarptautiniame petankės turnyre

Rugpjūčio 3-4 dienomis Kaune vyko Tarptautinis petankės turnyras Martino Winterio taurei laimėti. Dalyvavo Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos ir Lietuvos  petankės mėgėjai. Tarp jų ir keturi Birštono sveikos gyvensenos klubo „Šilagėlė“ atstovai:  Irma Gedminaitė, Vytautas Gedminas, Paulius Bagdanavičius ir Vytautas Vaitkevičius. Į turnyrą atvyko ir jame žaidė tarptautinės federacijos FIPJP prezidentas Claude Azema, kuris po turnyro pravedė petankės žaidėjams kursus teisėjo licencijai gauti.

Pirmą dieną vyko trejetų komandų varžybos, kuriose varžėsi 23 komandos. Kvalifikacijoje buvo žaidžiami penki turai šveicariška sistema. Birštono ,,Šilagėlės“  komanda (Irma Gedminaitė, Vytautas Gedminas, Paulius Bagdanavičius),  kvalifikacijoje patyrusi vieną pralaimėjimą, antru rezultatu pateko į finalinį aštuntuką. Ketvirtfinalyje pralaimėjo būsimiems turnyro nugalėtojams ,,Tomik“ komandai, kurioje žaidė  Priit Kooppel, Patrick Houdiarne, Tomek Kornilowicz  iš Estijos, Prancūzijos ir Lenkijos. Po pergalės prieš ,,GIBUSY‘‘ komandą iš Lenkijos, dėl  5-6 birštoniečiai susitiko su ,,Mu-Mu“ komanda, kurioje žaidė ir „Šilagėlės“ klubo atstovas  Vytautas Vaitkevičius bei Arvydas Sabalis ir Rolandas Kukcinavičius. „Šilagėlė“ jiems pralaimėjo 13: 6 ir tarp 23 komandų liko šešti.

Pirmoji vieta atiteko „Tomik“, antroji – „France-LT“, o trečioji – „Frend people“ trejetukui. Paguodos turnyre pirmoji vieta buvo pripažinta „A3“, „Big balls bum“ ir „Big balls“ komandoms.

Antrą varžybų dieną vyko dvejetų turnyras, į kurį registravosi 27 komandos. Kvalifikacijoje buvo žaidžiami keturi turai, po  kurių 16 stipriausių komandų varžėsi dėl turnyro nugalėtojų vardo, o 13 žaidė paguodos turnyre.  Geriausiai sekėsi ,,Šilagėlės“ duetui (Vytautas Vaitkevičius ir Vytautas Gedminas).

– Po kvalifikacijos buvome 12 vietoje. Šešioliktfinalyje teko susitikti su 5 komanda  po kvalifikacijos ,,Therry-Didier“ iš Prancūzijos. Atkaklioje kovoje pralaimėjome  rezultatu 12-11. Mums liko kovoti tik dėl 9-16 vietų. Toliau nepralaimėję trijų žaistų mačų, galutinėje turnyro įskaitoje likome devinti, – pasakojo Vytautas Gedminas.

Dvejetų turnyre pirmąją vietą laimėjo „23 Team“, antrąją – „Thiery-Didier“, trečiąją – „Winter“, ketvirtąją – „Big ball 13“ duetas.

Paguodos turnyre pirmąją vietą iškovojo „Vėtra“, antrąją – „Apči“ dvejetas iš Birštono (Irma ir Paulius), o trečiąją – „Duktas“.

,,Apči“ komanda (Irma Gedminaitė ir Paulius Bagdanavičius) į stipriausiųjų komandų 16 nepateko ir žaidė paguodos turnyre. Pralaimėję tik paguodos turnyro nugalėtojams komandai ,,Vėtra“ (Mindaugas Burneika, Vilmantas Burneika) užėmė antrąj vietą paguodos turnyre, o bendroje turnyro įskaitoje liko 18 vietoje.

Dvejetų turnyrą laimėjo,,23 Team“ komanda, kurioje žaidė Dmitrij Žilin ir Kaido Koppel (RUS-EST). Turnyro nugalėtojai kvalifikacijoje patyrė vienintelį pralaimėjimą nuo Birštono ,,Šilagėlės“‘ komandos rezultatu 7-13.

Pasak V. Gedmino, turnyras buvo  labai aukšto lygio ir labai gera patirtis ateičiai. Šilagėliečiams nedaug pritrūkdavo iki pergalės, tik mačo pabaigoje būdavo pralaimima, tai yra paskutiniu kašanetu. Reikia tikėtis, kad kitą kartą seksis dar geriau.

Stasė Asipavičienė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close