Trečiadienį Dainų šventės Teatro dienoje atgims Valdovų rūmų menės

Liepos 3 d. Dainų šventės programą papildys per tūkstantį suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo, lėlių teatro mėgėjų subursianti Teatro diena. Vilniaus senamiestyje įsikursiantis trijų dalių renginys praeivius ir svečius įtrauks į spalvingą manifestą „Esaties lieptais“, kuriame – atgyjančios gatvės ir rūmų menės bei žymiausi lietuvių dramaturgijos perlai.

„Esaties lieptais“ – prasmingai pavadinta Dainų šventės dalis, kurioje, pasitelkę šimtametę liaudies teatro tradiciją, kalbėsime apie esmines gyvenimo vertybes. „Esaties lieptai“ sujungs kultūrinį palikimą ir dabarties žmogų“, – pasakoja Teatro dienos režisierė Neringa Danienė.

Teatro dieną Pilies gatvėje ir Valdovų rūmuose žiūrovai išvys tris istorines epochas, bus pasakojama apie teatro atsiradimą, augimą ir dabarį. Renginys prasidės kaip seniausiais laikais – gatvėje. Ji virs tikra teatro arena. Pilies gatvėje susirinkę kolektyvai iš visos Lietuvos kvies praeivius žiūrėti, pažinti, jausti teatrą ir netgi tapti jo dalimi. Renginio svečius stebins trumpi gatvės vaidinimai, žaidimai, papokštavimai ir įtraukiantis teatrinis veiksmas. „Teatro gatvės“ dalyviai taps kviesliais į renginius, vyksiančius Valdovų rūmuose.

Teatro diena tęsis prašmatniose menėse, kur istoriškai ir kūrėsi profesionalusis teatras. Valdovų rūmų ekspozicijų salėse, atkurtų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų privačiuose apartamentuose vyks teatralizuotos ekskursijos, lankytojus nukelsiančios į spalvingą Renesanso epochą. Menėse apsigyvens tarnai, didikai, raštininkai, interesantai ir kiti dvarų bei rūmų veikėjai. Čia bus galima sutikti ir svečius iš Italijos – itališkąją komediją pristatys trupė „Arlecchino“, vyks ir atkurtas XVI a. lėlių teatro pasirodymas.

Teatro dieną vainikuos jungtinis teatrų pasirodymas „Esaties lieptais“ Valdovų rūmų kieme. Kiemo scenoje susitiks visi 1200 Teatro dienos dalyvių, bus pristatoma ryškiausia Lietuvos dramaturgų kūryba. Anot Teatro dienos režisierės Neringos Danienės, paskutinė, apjungiančioji programos dalis skiriama dar kartą pasimėgauti gražiausių, istoriškai svarbiausių, tautos savimonę formavusių pjesių epizodais.

„Teatrai, žinodami jungiančiąją renginio temą, kūrė ištraukas iš žymiausių pastarojo šimtmečio lietuviškų kūrinių – žiūrovai išvys 8 pasirodymus, tarp kurių – Vydūno „Probočių šešėliais“, „Amerika pirtyje“, Justino Marcinkevičiaus „Mažvydas“ ir kt. Programoje laukia skirtingų žanrų pasirodymai: žiūrovai išvys muzikinius spektaklius, išsiskiriančius kostiumus, scenografiją. Visus pasirodymus vienys Lietuvos, lietuviškumo temos“, – pasakoja N. Danienė.

Daugiau informacijos apie Dainų šventės teatro dieną galima rasti čia: https://dainusvente.lt/dalyviams/teatro-diena/. Renginys nemokamas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close