DAINŲ ŠVENTĖ VILNIUJE PRASIDĖS NEMOKAMU ŽVAIGŽDŽIŲ KONCERTU: SU CHORAIS SCENĄ DALINSIS „BALTOS VARNOS“ IR AISTĖ SMILGEVIČIŪTĖ

Dainų šventės dalyviai (organiztorių nuotr.)

Jau šį savaitgalį prasideda šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ renginiai. Visą savaitę truksiančioje programoje – 14 įvairių žanrų koncertų, parodų, pasirodymų. Pirmasis koncertas birželio 29 d. įvyks Kauno Dainų slėnyje, o į Vilnių birželio 30 d. atkeliaujanti šventė nustebins netikėta dovana – nemokamu koncertu Katedros aikštėje, kuriame visiškai naujuose vaidmenyse bus galima išgirsti žinomus atlikėjus.

Šimtmečio vakaras – taip pavadintas koncertas, kurį organizatoriai apibūdina kaip muzikinę ir istorinę kelionę, Dainų šventės šimtmetį atversiančią kaip asmeninį pasakojimą. Žiūrovai, žvelgdami į archyvines nuotraukas istoriniuose dokumentuose ir šeimų albumuose, sužinos, ką pasakoja, kokį Dainų švenčių laikotarpį atspindi konkretūs istoriniai kadrai, ir patirs, kas juose yra nežinoma, nematoma, užrašyta kitoje pusėje. Koncerto muzikinį audinį pins Sauliaus ir Donato Petreikių suburta muzikantų grupė, kartu su saksofonininku Karoliu Šarkumi puikiai žinomas Dainų šventės tradicijos melodijas padėsianti išgirsti naujai.

Premjerų kupiname koncerte dainuos publikos mylimos atlikėjos: grupė „Baltos varnos“, Aistė Smilgevičiūtė, Loreta Sungailienė, Rasa Serra, Vytautė Pupšytė, Gabija Lokytė. Sceną jos dalinsis su chorais „Vilnius“, „Ąžuoliukas“, „Liepaitės“ ir Lietuvos kariuomenės orkestru. Klausytojus koncerte lydės vedėjai žurnalistė Eglė Daugėlaitė ir istorikas Aurimas Švedas, o ambicingi režisieriaus Daliaus Abario kūrybiniai sprendimai įtrauks kviesdami prisiminti, sužinoti, išgirsti ir padainuoti – pusantros valandos renginyje klausytojai ir žiūrovai taps istorijos dalyviais ir balsais.

„Kviečiu visus nepraleisti šio įspūdingo koncerto, – sakė Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. – Kito tokio artimiausią šimtmetį tikrai nebus. Naujomis akimis pamatyti šimto metų istoriją yra didelė dovana. Neabejoju, kad didžiulį įspūdį paliks ne tik aukščiausio lygio muzikantai, bet ir techniniai koncerto sprendimai, kurie leis įvertinti, kokį gražų kelią per šimtą metų nuėjo Dainų šventės tradicija ir mūsų muzikinė kultūra.“

Nemokamas Šimtmečio vakaro koncertas Vilniaus Katedros aikštėje – birželio 30 d., sekmadienį, 21 val. Visa Dainų šventės renginių programa: https://www.dainusvente.lt/programa/

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close