Donata Grakauskaitė-Šličienė

Tęsiasi projektas „Profesinių kompetencijų stiprinimas kūrybiškai taikant biblioterapiją“, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės. Vyksta mokymai, seminarai Birštono ir Kauno regiono darbuotojams.

Birželio 17 d. vyko mokymai, kūrybinės dirbtuvės „Emocinio streso valdymas“. Psichologė psichoterapeutė, 18 metų dirbanti šioje srityje, Lietuvos biblioterapijos asociacijos narė, knygų „39 dovanos“, „Joris ir narsiųjų bailių būrys“ autorė bei knygos „Ak, Natai“ bendraautorė D. Grakauskaitė-Šličienė kalbėjo apie emocinę sveikatą, asmeninės atsakomybės prasmę ir ribas, empatijos ir atjautos panašumus bei skirtumus, kaip atpažinti krizes, kaip jose elgtis, apie biblioterapines technikas, padedančias atsipalaiduoti, pagerinti savo psichoemocinę sveikatą, įveikti sunkumus.

Gegužės 7 d. pirmajame projekto renginyje – praktiniame seminare „Lektologija šiuolaikiškai“ dėstytoja dr. Daiva Janavičienė pristatė esmines lektologijos dalis: skaitymo teoriją, skaitybos sociologiją, skaitybos pedagogiką, skaitybos psichologiją, bibliotekų paslaugas, akcentavo biblioterapijos taikymo bibliotekose galimybes.

Rugsėjo mėn. suplanuoti mokymai ir kūrybinės dirbtuvės „Kaktusas ir pienė“, kuriuose psichologė ir meno psichoterapeutė Evelina Savickaitė-Kazlauskė pateiks naujų teorinių žinių apie psichologinį atsparumą. Seminare „Poetinio mąstymo galia“ ir pratybose filosofas, menotyrininkas Jurgis Dieliautas aptars poezijos terapijos teoriją, biblioterapijos procesą, pamokys būdų, kaip darbe naudoti alternatyvų skaitymą, perprasti ir perteikti kūrinio intertekstualumą, išplėsti literatūros teksto poveikį.

Spalio 18 d. vyks 7-oji biblioterapijos konferencija „Knyga gali prakalbinti ir gydyti“, kurioje bus skaitomi pranešimai apie tarpdiscipliniškumo taikymą, lektologiją, susipažinsime su lietuviškų sutartinių biblioterapiniu poveikiu, dalinsimės gerąja patirtimi, organizuosime praktinius užsiėmimus.

Projekto veiklomis siekiama pagilinti Kauno regiono bibliotekų darbuotojų bendrąsias (kultūrinio raštingumo, kūrybingumo, kritinio, analitinio mąstymo, mokymosi visą gyvenimą, vertės visuomenei kūrimo) ir profesines lektologijos (biblioterapijos, skaitymo organizavimo) kompetencijas, kad biblioterapijos veiklos būtų aktyviau, kokybiškiau organizuojamos ir prieinamos didesnei visuomenės daliai.

Projekto partneriai: Lietuvos biblioterapijos asociacija, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Tęstinių studijų centras, Humanistinės egzistencinės psichoterapijos institutas, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Kauno regiono savivaldybių viešosios bibliotekos (Kėdainių, Kaišiadorių, Kauno miesto, Prienų, Kauno rajono, Jonavos, Kalvarijos, Šakių, Kazlų Rūdos, Marijampolės), UAB „Gyvenimas“ ir VšĮ „Krašto vitrina“, Birštono turizmo informacijos centras.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close