Prisiminimų vakaras „Ten, kur baigiasi ribos…“

Kviečiame birželio 27 d. (ketvirtadienį) 19.00 val. į vakarą Birštono kurhauze, kraštiečio Rimanto Butkaus eilėraščių rinkinio „Ten, kur baigiasi ribos…“ pristatymą.

Knyga, išleista artimųjų, jiems labai svarbi, menanti brangaus žmogaus žodžius, žvilgsnį, piešianti jo gyvento pasaulio vaizdą su emocijų ir būsenų spalvine gama. Eilėraščių žmogus kalba natūraliai, be dirbtinių metaforų dekoro, be manieringų pozų. Pasaulėjauta labai artima liaudies dainoms, ji įbanguota į rimą ir ritmą verlibre ir klasikinėje eilėdaroje. Rinkinio erdvė ir laikas tolygiai rieda mitiniame cikliniame rate, be didesnių trūkčiojimų – čia rytas, čia, žiūrėk, jau vakaras yra, buvo ir bus pavasarį, vasarą, žiemą. Visi donelaitiški laikai, rokuojantys vargus ir rūpesčius, be rankų grąžymo, šauksmo. Taip gali matyti gamtos žmogus, visa savo esybe paniręs į ją, į tą patį, bet vis kitokias nuotaikas sūpuojantį Nemuną, į rasotus žolynus, vasaros liepas. Per mėnesietas naktis, per kalnus dienų sruvena mintys praeitin, nesulaikomai skrenda pirma žmogaus, kuris mylėjo pasaulį. Ta meile alsuoja jo žodžiai, išrikiuoti taip, lyg būtų pasiruošę smigti tiesiai širdin artimųjų ir tolimųjų.

Į Birštoną R. Butkaus kelias vedė iš gana tolimų Bernotiškių Ukmergės raj. ir Širvintų. Sukūrė šeimą su žmona Gražina, apsigyveno kurorte. Bet mūsų gyvenimai neretai nekurortiški, ištrykšta juodais fontanais, šaltais sūkuriais… arba eilėmis, kurios moka išsisakyti, ištylėti, nupiešti skaidrų, šiltą ir jaukų pasaulį.

Pabūkime kartu su R. Butkaus artimaisiais, prisiminkime prabėgusias dienas, paklausykime, kaip poezija ir muzika kalbina sielą.

Birštono bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close