Skirtingi keliai veda kiekvieną žmogų į kūrybą. Vienas iš tų kelių fotomenininkę Klaudiją Mackevičiūtę iš Panevėžio praėjusį rudenį atvedė į Prienų globos namus. Jau labai seniai planavusi sukurti pagyvenusių žmonių portretų ciklą, daugiau nei metus tam kaupėsi ir nusprendė dabar tai padaryti.
Žmonių portretus su didžiuliu džiaugsmu fotografuojanti Klaudija teigia, kad gyva emocija kur kas įtaigesnė ir įdomesnė, kai ją stengiamasi sustabdyti laike – tampa nepamirštama. Kūryba siejasi su laisve, nes gali ieškoti naujų idėjų, eksperimentuoti. Tik kurdamas žmogus gali savęs nekontroliuoti ir be jokios baimės daryti tai, kas jam patinka. Globos namų gyventojai noriai prisidėjo prie naujo Klaudijos kūrybinio projekto, fotografavosi, mielai priėmė fotomenininkės pateiktus iššūkius. Vieni labai mielai sutiko stoti prieš jaunosios fotografės objektyvą, laukė ir ruošėsi fotosesijai, kiti – tik pozavo. Fotosesijos laikas prabėgo lyg akimirka.

Su nekantrumu globos namuose laukėme portretų ant drobės – darbų, kurie vasario mėnesį buvo eksponuojami Panevėžyje, o balandžio mėnesį – Prienuose.

Apkeliavusi Panevėžio kultūros centrą, Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą Klaudijos Mackevičiūtės paroda „Amžius” sugrįžo į Prienų globos namus, kur užfiksuoti pirmieji kadrai, kur įamžinti pirmieji senjorų atvaizdai. Rimti, baikštūs, laimingi, besišypsantys. Penkiolika portretų. Penkiolika skirtingų gyvenimų. Tai paroda apie senolius, apie amžiaus vingius, įsispaudusius jų veiduose. O kartu apie tai, kad nesvarbu, kas tu buvai, ką padarei ir ką nuveikei gyvenime – kaip ateina pradžia, taip ateina ir pabaiga“, – sakė Klaudija Mackevičiūtė. Senatvę pateikdama kaip sukauptos patirties, atminties, apmąstymų etapą, fotografijomis menininkė kviečia ją priimti kaip gyvenimo laiką, kurį patirs visi, nustoti stigmatizuoti vyresnį amžių, atsisakyti stereotipų.
Jautrioje, šiltoje namų aplinkoje, skambant gyventojų Alberto ir Jadvygos dainų melodijoms, įvyko parodos pristatymas. Fotomenininkė Klaudija pristatė penktąjį projektą „Amžius”, pasidžiaugė, kad sulaukė daug lankytojų susidomėjimo, teigiamų emocijų, padėkos žodžių. Projektas sugrįžo į savo pradžių pradžią ir tapo gilesnis, ilgam kuriantis šiltą emocinį ryšį su Globos namų bendruomene. Sukurta senjorų fotonuotraukų paroda autorei leido prisiliesti prie amžėjimo, prie kiekvieno jų unikalios gyvenimo istorijos. Gimė minčių, idėjų naujoms kūrybinėms svajonėms ir naujiems iššūkiams. Smagiai praleidę laiką atsisveikinome su fotomenininke, bet neilgam – iki rudens, nes pakeliui naujas projektas.

Socialinės darbuotojos Irena Laukaitytė ir Jūratė Kuzmickienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close