Ministrų kabinetas pritarė šarvuočių M113 perdavimui Ukrainai

Šiandien, birželio 12 d., Vyriausybė pritarė 14 vnt. šarvuočių M113 perdavimui Ukrainos kariuomenei. Krovinys Ukrainą pasiekti turėtų dar šią savaitę.

Perduodami šarvuočiai yra skirti Ukrainos kariuomenės išminavimo pajėgumams stiprinti ir yra neatlygintinas Lietuvos indėlis į bendrai su Islandija vadovaujamos Išminavimo koalicijos telkiamą paramą. Ukrainos išminavimo koalicijos tikslas – apjungti ir koordinuoti šalių donorių jau teikiamą bei būsimą paramą Ukrainai – tiek kovinio, tiek humanitarinio išminavimo srityse.

Šarvuočių M113 perdavimas inicijuotas Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės, reaguojant į Ukrainos Vyriausybės sąjungininkėms pateiktą prašymą ir siekiant padėti Ukrainos kariuomenei atremti Rusijos agresiją.

Rytoj, birželio 13 d., Krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas dalyvaus Ramšteino formato Ukrainos rėmėjų kontaktinės grupės susitikime bei NATO – Ukrainos Tarybos posėdyje Briuselyje, kuriuose bus aptarti Ukrainos karinės paramos poreikiai, pristatyti naujausi sąjungininkių paramos planai, bei aptartas pasirengimas NATO viršūnių susitikimui Vašingtone liepos mėnesį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close