158-oji 2024 metų diena… Vieniems tai – šilta, šviesi ir saulėta vasaros diena, kitiems – naujų patirčių ir potyrių, naujų pažinčių ir susitikimų diena. Būtent 2024 m. birželio 6-ąją Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės finansuojamas projektas „Atgaiva sielai“ dešimtims Prienų, Trakų rajonų ir Birštono savivaldybių žmonių padovanojo daug nepakartojamų ir įsimintinų akimirkų. VšĮ Birštono PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai, VšĮ Prienų ligoninės medikai, VšĮ Šilavoto globos namų, VšĮ Šv. Domininko namų gyventojai ir personalas susitiko su muzikos terapeute Nadežda Kiseliova-Žukovska. Renginių „Bendruomeninio dainavimo ratas“ dalyviai susipažino su muzikos terapijos principais, išbandė įvairius muzikos terapijoje naudojamus instrumentus.

Nadeždos Kiseliovos-Žukovskos atliekamų dainų klausymasis, kūrinių atlikimas kartu su ja, grojimas įvairiais instrumentais padėjo žmonėms atsiverti, atsiskleisti, išlaisvėti ir išsilaisvinti iš savo vidinių gniaužtų, geriau pažinti save, jaustis naudingais, pasitikėti savimi ir aplinka. Muzikos garsai augino, leido pajusti, kaip gera būti kartu ir imtis bendrų veiklų.

Pasirodo, gyvenime nebūtina visada ir viską kontroliuoti, nebūtina visada ir viską tiksliai apskaičiuoti ir reikalauti iš savęs tik labai gerų rezultatų, aukštų ir teigiamų įvertinimų. Dažniausiai per didelės pastangos ir nuolatinis siekimas suvaldyti kasdienes situacijas sukelia stresą ir nualina organizmą. Anot muzikos terapeutės, kiekvieno širdis pilna gerumo, kuriuo turime dalintis su kitais, todėl tereikia leisti sau gyventi, ramiai, džiaugsmingai ir džiugiai keliauti savęs pažinimo ir taikaus sugyvenimo su kitais keliu. Ji akcentavo muzikos terapijos naudą, kelis kartus pabrėžė, kad šis gydymo būdas skatina kūrybiškumą, savirealizaciją, lavina komunikacinius, socialinius įgūdžius, gerina fizinę, psichinę bei socialinę sveikatą, palengvina kasdienius rūpesčius, gali padėti patirti vidinės ramybės jausmą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close