Vasarą gali suaktyvėti dar viena dermatologinė liga – rožinė: kaip užkirsti kelią jos simptomams?

Rožinė – tai lėtinė uždegiminė veido odos liga, su kuria reikia išmokti susigyventi visam laikui. Odos paraudimas ir išsiplėtusios kraujagyslės centrinėje veido dalyje gali sukelti visapusį diskomfortą žmogui – tiek iššaukti odos tempimą ir deginimo pojūtį, tiek paskatinti nepasitikėjimą savimi. Prasidėjus vasariškiems karščiams, rožinės simptomai gali akivaizdžiai suaktyvėti, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė dalinasi naudingais patarimais, kaip galima išvengti stipresnių ligos proveržių.

Kaip atpažinti rožinės ligą?

„Vienas pagrindinių rožinės simptomų – nuolatinis arba kartais paūmėjantis veido odos paraudimas centrinėje veido dalyje – skruostų, smakro, nosies ar kaktos centrinėje zonoje. Taip pat gali matytis išsiplėtusios kraujagyslės, veido odos jautrumas ir sausumas, tempimo ir deginimo pojūtis. Kartais gali pasireikšti ir akių paraudimas, jautrumas šviesai“, – vardija simptomus vaistininkė G. Kruopytė.

Pasak vaistininkės, rožinės liga dažniausiai serga šviesų I-II odos tipą turintys žmonės, taip pat kur kas dažniau šia liga skundžiasi moterys. Pirmuosius ligos simptomus galima pastebėti anksti, visgi, ligos pikas išryškėja 30-50 metų amžiaus žmonėms.

Vasarą gali suaktyvėti rožinės simptomai

Vasarą rožinės liga gali suaktyvėti dėl padidėjusio ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Anot vaistininkės, būtent UV spinduliai yra vienas pagrindinių veiksnių, galinčių iššaukti odos uždegimą ir paraudimą, todėl ypatingai svarbu sąžiningai naudoti SPF apsaugos priemones.

„Rožinės paūmėjimą gali iššaukti ir kiti veiksniai kaip karštis ir staigūs temperatūros pokyčiai, karšti gėrimai, aštrus maistas, alkoholis, stresas ir stiprios emocijos, fizinis aktyvumas, sukeliantis prakaitavimą, bei kartais įtakos gali turėti ir kai kurie kosmetikos bei odos priežiūros produktai“, – pasakoja vaistininkė G. Kruopytė.

Atsakingai rinkitės kosmetikos priemones

Vaistininkė pataria atkreipti dėmesį, kad priemonės būtų švelnios, skirtos jautriai odai, o sudėtyje nebūtų alkoholio ir kvapiklių.

SPF apsauga

„Rinkitės 50 SPF stiprumo apsaugą. Rekomenduojami kremai, apsaugantys nuo abiejų tipų – UVA ir UVB spindulių. Taip apsaugosite odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, galinčių iššaukti rožinės paūmėjimą“, – teigia vaistininkė G. Kruopytė.

Vitaminas C

Anot vaistininkės, vitaminas C gali pagerinti kraujotaką ir deguonies apykaitą odoje, o taip pat turi ir šviesinamąjį poveikį.

Azelaino rūgštis

Sumažinti rožinės eritremos intensyvumą, gydyti uždegimines papules ir pustules gali padėti azelaino rūgštis, tačiau, anot vaistininkės, prieš pradedant naudoti šią rūgštį, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, kad jis paskirtų jums tinkamiausią gydymą.

Vitaminas K

„Vitaminas K taip pat gali būti naudingas sergantiems rožine, kadangi jis gali sustiprinti kapiliarų sieneles ir pagerinti jų pralaidumą“, – sako vaistininkė. G. Kruopytė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close