2024 m. birželio 19 d. 17.00 val. Birštono sakraliniame muziejuje humanitarinių mokslų daktarė Skirmantė Smilingytė-Žeimienė, vyresnioji Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja, skaitys gausiai iliustruotą pranešimą „Pamiršti vardai: bažnyčių puošėjas Adomas Karalius ir jo šeima”. Tai reta proga sužinoti apie neogotikinės Birštono bažnyčios įrangos autoriaus Adomo Karaliaus asmenybę. Jo dirbtuvės veikė Suvalkuose.

Klausytojai bus supažindinti su A. Karaliaus (1854-1946) – žymiausio XIX a.pab. -XX a. I p. altorių ir kitos bažnyčių įrangos meistro pietvakarių Lietuvoje ir etninėse lietuvių žemėse dabartinėje Lenkijos Respublikoje darbais, jų stilistika Lietuvos ir Lekijos bažnyčiose. Bus atskleistas nelengvas lietuvio amatininko kelias: darbuotė Šakiuose ir lig šiol nežinotas ryšys su Vincu Kudirka; meistro veiklos iškilimas Suvalkuose ir priverstinis pasitraukimas iš jų 1920-aisiais, veiklos tąsa Marijampolėje. Bus aptartas ir A. Karaliaus bei jo sūnų Kazimiero ir Vytauto indėlis į amatų mokyklų raidą tarpukario Lietuvoje. Pristatyti ir kitų A. Karaliaus vaikų nuopelnai Lietuvos kultūrai ir dramatiški jų likimai. Mažoji Karalių šeimos saga prabudins Suvalkų krašto – Šakių, Suvalkų, Marijampolės atmintį, pravers šalies istoriją.

Renginys nemokamas.

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close