Protmūšis „Auginu finansų raumenį“: ugdant jaunosios kartos finansinį raštingumą

Gegužės 31 d. Prienų rajono Išlaužo pagrindinėje mokykloje įvyko mokinių finansinio raštingumo protmūšis „Auginu finansų raumenį“, siekiant skatinti mokinių finansinį raštingumą ir ugdyti praktinius įgūdžius. Šis renginys, organizuotas VšĮ Išmanūs finansai, siekė pabrėžti finansinio raštingumo svarbą kasdieniame gyvenime bei skatinti atsakingą požiūrį į pinigų valdymą nuo mažens.

Protmūšio eiga ir dalyviai

Protmūšyje dalyvavo 11 komandų. Kiekvieną komandą sudarė trys moksleiviai, kurie atsakinėjo į klausimus apie taupymą, asmeninių finansų valdymą, investicijas, paskolas, biudžeto sudarymą ir kitus svarbius finansinius aspektus.

Klausimų temos ir užduotys

Protmūšio metu dalyviams buvo pateikta įvairių klausimų ir praktinių užduočių. Klausimai buvo paruošti taip, kad jie atspindėtų realias gyvenimo situacijas, su kuriomis gali susidurti kiekvienas žmogus. Moksleiviai turėjo spręsti problemas, susijusias su biudžeto planavimu, suprasti skirtingų finansinių produktų savybes, analizuoti investavimo galimybes bei įvertinti rizikas.

Protmūšio laimėtojai

Po įtemptos kovos buvo paskelbtos geriausios komandos. Pirmąją vietą laimėjo vaikinų komanda pasivadinę “I’m a barbie girl”, kuri pademonstravo puikias žinias ir strateginį mąstymą, teisingai atsakė net į 20 klausimų iš 24 galimų. Antroje vietoje “Spinner” komanda atsakiusi į 14 klausimų, o trečioje vietoje komanda “Trys neuronai”. Laimėtojų komandos buvo apdovanotos prizais.

Renginio svarba ir ateities perspektyvos

Finansinio raštingumo protmūšis „Auginu finansų raumenį“ yra ne tik puiki galimybė mokiniams išbandyti savo žinias, bet ir svarbus įvykis, skatinantis jaunimą aktyviau domėtis finansiniais klausimais bei mokytis atsakingo pinigų valdymo. Šis renginys prisideda prie jaunimo pasiruošimo savarankiškam gyvenimui, ugdo jų finansinį sąmoningumą bei skatina imtis atsakingų sprendimų.

Protmūšis „Auginu finansų raumenį“ dar kartą parodė, kad finansinis raštingumas yra svarbi ir reikalinga kompetencija, kurią būtina ugdyti nuo pat mažens. Tikimasi, kad šis renginys taps tradicija ir kasmet suburs vis daugiau mokinių, pasiruošusių stiprinti savo finansinį raumenį.

Projektą “Vaikų ir jaunimo verslumo ir finansinio raštingumo ugdymas Prienų r. savivaldybėje” vykdo VšĮ Išmanūs finansai, projektas finansuojamas Prienų rajono savivaldybės lėšomis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close