Literatūrinis-muzikinis vakaras su aktore Emilija Latėnaite

Kviečiame birželio 12 d. (trečiadienį) 19.00 val. į autorinį literatūrinį-muzikinį vakarą „Meldžiuos, dainuoju ir Tavęs ilgiuos“ su profesionalia teatro ir kino aktore, muzikante Emilija Latėnaite. Programa sukomponuota iš poeto, rezistento Antano Miškinio eilių ir fleita atliekamų melodijų lietuvių liaudies dainų motyvais.

Aktorystė E. Latėnaitei-Bieliauskienei pažįstama nuo mažumės, užaugo aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno bei teatro ir kino aktorės Elvyros Piškinaitės šeimoje, brolis Balys Latėnas – Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorius. Sukūrė monospektaklį „Kai labai norisi gyventi, bet nežinai kaip“, keletą poetinių koncertinių programų, vaidmenis kine ir teatre ir kt.

Programoje „Meldžiuos, dainuoju ir Tavęs ilgiuos“ – A. Miškinio eilės, rašytos tremtyje ir po jos. Tremties poezijos viršūnė – eilėraščių ciklas „Psalmės“ – pradėtas kurti 1948 m. Kauno saugumo kalėjime, užbaigtas 1949–1953 m. Mordovijos lageriuose. „Psalmės“ turėjo paguosti ir sustiprinti likimo brolius, mirtininkų lagerio kalinius, kuriems buvo pasakyta: gyvi iš čia neišeisite.

Artėja Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena, kai prisimename negrįžusius ir grįžusius tremtinius.

1941 m. birželio 14 d. 3 val. nakties prasidėjo masiniai trėmimai į Sibirą, į amžinojo įšalo žemę. Per savaitę išvežta 30 tūkst. Lietuvos piliečių, nėra tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus.

„Psalmės“ buvo surašytos ant beržo tošių ir cemento maišelių skiaučių. Daugybė kalinių mokėjo jas mintinai, jos plito iš lagerio į lagerį ir anksti buvo parvežtos į Lietuvą.

Pasiklausykime E. Latėnaitės sukurtos ir atliekamos programos. Prisiminkime tremtinius, pamąstykime drauge apie laisvę, taiką, tikras ir tariamas kančias, vertybes, žmogiškumą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close