KAIP DRAUGAUTI SU GEROSIOMIS BAKTERIJOMIS?

Jei yra blogos bakterijos, tai egzistuoja ir geros bakterijos. Tik jų veikla yra skirtinga. Blogosios bakterijos žmogui sukelia įvairias ligas, „dovanoja“ infekcijas. Tuo tarpu gerosios bakterijos palaiko parengties būklėje imuninę sistemą ir padeda išvengti infekcijų, kurias bruka blogosios bakterijos.

Kokia yra gerųjų bakterijų paskirtis?

Gerosios bakterijos veikia per žarnyno ir smegenų nervines jungtis, tokiu būdu jos tiesiogiai gali paveikti žmogaus nuotaiką, elgesį, padėti jam tinkamai įveikti stresą. Atlikti nauji moksliniai tyrimai parodo, jog šios bakterijos tampa puikiomis pagalbininkėmis kovojant su alerginėmis, vėžinėmis, uždegiminėmis žarnyno ligomis, depresija, kraujo riebalų (lipidų) disbalansu. Jos yra svarbios geram virškinimui, nuo ko tiesiogiai priklauso ir puikus smegenų veikimas.

Kokiuose maisto produktuose yra gausu gerųjų bakterijų?

Gausios gerųjų bakterijų pajėgos yra lietuvaičių itin pamėgtuose ir noriai vartojamuose maisto produktuose – raugintuose agurkuose ir kopūstuose, kefyre, natūraliame jogurte, giroje. Jų taip pat yra ir egzotiškų šalių maisto produktuose – sojų pastoje, natūraliai fermentuotame arbatos gėrime kombučioje, korėjietiškai raugintuose kopūstuose – kimčiuose. Todėl praverstų ir šiuos produktus įtraukti į savo valgiaraštį.

Kada ateina metas į pagalbą pasitelkti maisto papildus su gerosiomis bakterijomis?

Traukti į vaistinę įsigyti maisto papildų su gerosiomis bakterijomis reikia tada, kai tai rekomenduoja gydytojas, kai gydotės antibiotikais, nes šie, kaip taisyklė, sugriauna žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą, todėl yra būtina ją atstatyti. Kitais atvejais, kai nesergama, tačiau dėl geros sveikatos būklės palaikymo verta save palepinti produktais, kuriuose pakankamai yra gerųjų bakterijų.

Kaip elgtis su maisto papildais, kurie prisotinti probiotikais?

Vaistinėje maisto papildai su probiotikais yra pateikiami kapsulių bei tablečių pavidalu. Probiotikai yra reikalingi sergant nosiaryklės, šlapimo takų uždegimais, grybelinėmis infekcijomis, užkietėjus arba suskystėjus viduriams, apsinuodijus maistu, po gydymo antibiotikais kurso, po operacijos arba per ilgai patyrus stresinę situaciją.

Teigiamas probiotikų poveikis gali pasireikšti jau po paros, nors buvus labai komplikuotai būklei, tai gali įvykti po vienos ar net keturių savaičių. Kad būtų pasiektas maksimalus teigiamas rezultatas, probiotikus patariama vartoti kartu su prebiotikais – medžiagomis, kurios maitina gerąsias bakterijas ir skatina jas daugintis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close