Birštonas tapo patrauklesnis muzikos pasaulio atstovams ir jų gerbėjams, kai šiais metais per kurorto šventę buvo iškilmingai atidarytas kurhauzas ir savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė su Audrone Žigaite-Nekrošiene pasirašė sutartį dėl Lietuvos muzikų sąjungos ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto ilgalaikio bendradarbiavimo.

Dar gegužės mėnesio pabaigoje vykusio žymaus violončelininko ir dirigento Davido Geringo ir Lietuvos kamerinio orkestro bei talentingos violončelininkės iš Maskvos Dali Gutserievos koncertu Birštono kultūros centre buvo paskelbta apie būsimą ilgalaikį bendradarbiavimą ir liepos 29 d. – rugpjūčio 4 d. rengiamą pirmąją  Birštono vasaros menų akademiją.

Parengtoje renginių programoje buvo nurodyta, kad savaitę truksiančius meistriškumo kursus ves tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai pedagogai Vladimiras Prudnikovas (bosas, Lietuva), Gabrielius Alekna (fortepijonas, JAV), Caroline Stinson (violončelė, JAV) ir Nijolė Ralytė (fortepijonas, Lietuva). Vyks ne tik atviri užsiėmimai-koncertai, bet ir vakariniai koncertai Birštono gyventojams ir svečiams, kuriuose koncertuos šių kursų pedagogai ir dalyviai.

Liepos paskutinę dieną Birštono vasaros menų akademijos jaunieji muzikai toliau dalyvavo profesionalų dėstytojų pamokose, klausėsi pranešimų ir išsakė savo nuomonę diskusijose. Kultūros centre vyko atvira prof. Vladimiro Prudnikovo vokalo ir prof. Nijolės Ralytės koncertmeisterio praktikos pamoka, o Birštono kurhauze jauniesiems muzikams fortepijono užsiėmimus vedė doc. Gabrielius Alekna, o  profesorė Caroline Stinson iš JAV akademijos dalyvius mokė grojimo violončele subtilybių Birštono menų mokykloje.

Antroje dienos pusėje menų akademijos studentai rinkosi į diskusiją ir videoklubą Birštono kurhauze, kur pranešimą tema „Violeta Urmanavičiūtė-Urmana: nuo Verdi iki Wagnerio, nuo mecosoprano iki soprano“ skaitė doc. Audronė Žigaitytė. Užsiėmimo pradžioje buvo parodytas2001 m. Violetos Urmanavičiūtės-Urmanos ir Virgilijaus Noreikos koncerto Operos ir baleto teatre Vilniuje įrašas. Po filmo peržiūros vyko atvira diskusija, kurioje apie savo asmeninę patirtį bendraujant  su primadona Violeta Urmanavičiūte-Urmana, lankymąsi žymiajame Bayreutho teatre, pažintį su W. Wagneriu ir patirtus šiltus įspūdžius pasakojo doc. Audronė Žigaitytė. Studentams A. Žigaitytė palinkėjo atkakliai siekti užsibrėžto tikslo ir savo pasakojimą iliustravo W. Wagnerio citata: „Kuo didesni sunkumai, tuo lengviau pasiekiamas tikslas“. Siekiant didelio tikslo, į smulkmenas nereikia kreipti dėmesio ir jų sureikšminti.

Visą likusią savaitės dalį ir toliau į vyks renginiai ir meistriškumo pamokos bei vakariniai koncertai. Birštono vasaros menų akademijos programoje numatytos vokalo, koncertmeisterio praktikos, fortepijono, violončelės meistriškumo pamokos. Dar numatyta diskusija tema „G. Verdi: itališkai ar lietuviškai?

Toks projektas ir vakariniai koncertai patinka birštoniečiams ir poilsiautojams, nes išėję pasivaikščioti ir net neužėję į kurhauzą gali pasiklausyti muzikos.

 

„Naujojo Gėlupio“ informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close