Kazlų Rūdos savivaldybė skirs 1 proc. apyvartos paramą vietinėms parduotuvėms

Kazlų Rūdos savivaldybės taryba gegužės 27 dieną vykusiame posėdyje papildė Kazlų Rūdos savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programą – labai mažoms įmonėms, prekiaujančioms maisto produktais, numatyta skirti paramą.

Numatomas paramos dydis – 1 proc. nuo maisto ir nealkoholinių gėrimų metinių pardavimo pajamų, per metus vienai įmonei skiriant ne daugiau kaip 4 tūkst. eurų. Už alkoholinių gėrimų pardavimo apyvartą parama nebus skiriama.

Tokią paramos verslui formą Kazlų Rūdos savivaldybė pradėjo svarstyti po dar vienos didžiųjų prekybos tinklų parduotuvės atidarymo mieste. Tuomet pradėta diskutuoti apie tinklų plėtros poveikį smulkiajam vietos verslui.

„Skirsime paramą smulkiems prekybininkams, nes norime padėti jiems konkuruoti su didžiaisiais prekybos tinklais. Vietos gyventojai, žinodami numatytą paramos schemą, galės prisidėti prie paramos vietos verslui ne tik pirkdami jų prekes, bet ir didindami savivaldybės teikiamą paramą. Gyventojai, įsigydami prekes, atliks savotišką balsavimą dėl paramos teikimo“, – sako Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška.

Paramos dydis bus skaičiuojamas nuo verslininko pardavimo pajamų. Pavyzdžiui, jei vietinio prekybininko pardavimo pajamos (neskaičiuojant alkoholinių gėrimų pardavimo), siekia 400 tūkst. eurų, toks prekybininkas iš savivaldybės gaus 4 tūkst. eurų paramos per metus.

Parama bus skiriama mažoms įmonėms, vykdančioms maisto produktų mažmeninę prekybą Kazlų Rūdos mieste ir 3 km atstumu nuo miesto centro (J. Basanavičiaus 6A). Parama bus pradėta teikti nuo 2025 metų. Tam kad gautų šią paramą, vietinės parduotuvės 2025 m. turės pateikti paraiškas su praėjusių metų apskaitos pagrindimais. Paramai savivaldybės biudžete numatoma skirti apie 20-25 tūkst. eurų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close