Kaip išsirinkti buteliuką kūdikiui?

Kiekviena mama anksčiau ar vėliau susiduria su būtinybe išsirinkti buteliuką ir žinduką kūdikio maitinimui, net jei jis yra maitinamas tik mamos pienu. O iki šešių mėnesių amžiaus beveik visi kūdikiai susipažįsta su buteliuku, nes jų racione pradeda atsirasti naujų gėrimų – pavyzdžiui, arbatėlė ar kompotas.

Išrinkti mažyliui buteliuką ir žinduką – atsakinga užduotis, nes nuo jų kokybės priklauso ar jie bus patogūs bei kaip jausis kūdikis. O jei kalbame apie mišriai maitinamą kūdikį, tai nuo žinduko kokybės priklauso, kaip sėkmingai pavyks derinti žindymą su papildomu maitinimu mišiniu.

Kaip išsirinkti buteliuką?

Buteliukai kūdikiams turi atitikti du pagrindinius reikalavimus: saugumas ir patogumas. Tačiau yra ir daugiau kriterijų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis buteliuką: medžiaga iš kurios šis pagamintas, forma, tūris ir kaklelio dydis, antidieglių sistema, žindukas ir kt.

Buteliuko medžiaga

Paprastai buteliukai kūdikiams yra gaminami iš stiklo arba plastiko. Stikliniai buteliai laikomi gan populiariais, nes ši medžiaga laikoma ekologiška ir visiškai saugia vaiko sveikatai. Jie taip pat yra patvarūs ir gali atlaikyti daugkartinę sterilizaciją, mažiau braižosi ir laikui bėgant nepagelsta, tačiau yra gana sunkūs ir gali lengvai sudužti. Tuo tarpu plastikiniai buteliukai naujagimiams yra lengvi ir saugūs, tad vaikas pats galės laikyti buteliuką, šie buteliukai taip pat gali atlaikyti aukštą temperatūrą, na ir be abejo, plastikinių buteliukų asortimentas yra didesnis nei stiklinių, tačiau jie greičiau susidėvi ir periodiškai juos reikia keisti.​

Buteliuko forma

Šiuolaikiniai buteliai yra įvairių formų ir spalvų. Išsirinkite patinkantį, bet svarbiausia, kad mažyliui būtų patogu jį laikyti. Mažoms rankytėms tinka buteliukas, siaurėjantis per centrą.

Žinduko medžiaga ir forma

Buteliukų žindukai yra gaminami iš latekso arba silikono. Latekso žindukai yra geltonos spalvos, minkštesni ir dažniausiai naudojami naujagimiams. Tačiau jie nėra patvarūs ir juos reikia keisti kartą per mėnesį. Tuo tarpu silikoniniai žindukai yra skaidrūs, stipresni ir standesni. Jie geriau išlaiko formą ir gali būti naudojami iki kelių mėnesių. Geriausias variantas būtų anatominis žindukas, labai panašus į mamos spenelio formą. Toks žindukas padeda kūdikiui lavinti tuos pačius įgūdžius kaip ir žindant. Taip pat yra ortodontinių spenelių su nuožulniu kraštu, kurie veikia teisingą sąkandžio vystymąsi.

Buteliuko tūris ir kaklelio dydis

Naujagimis suvalgo nedidelį maisto kiekį, todėl iš pradžių patartina įsigyti mažus buteliukus naujagimiams – iki 150 ml. Jie yra kompaktiškesni ir patogesni naudoti. Didėjant mažylio apetitui galite pereiti prie didesnio tūrio – iki 250 ml buteliuko ir pagal poreikį keisti žindukus. Jei planuojate mišinuką ruošti buteliuke, geriau rinkitės buteliuką kūdikiams su plačiu kakleliu – į tokį bus patogiau pilti mišinį bei jį išplauti. Be to, svarbu, kad ant buteliuko būtų matavimo skalė, kad užtikrinti tinkamas vandens ir mišinio proporcijas.

Vožtuvas nuo pilvo dieglių

Valgydamas kūdikis gali nuryti orą, o tai sukelia pilvo dieglius. Todėl pirmenybę turėtumėte teikti buteliukams, kuriuose yra vožtuvas nuo pilvo dieglių. Ši sistema sukurta taip, kad oras nepatektų į kūdikio skrandį. Tačiau verta nepamiršti, kad šie mechanizmai ne visada veiks šimtu procentų, bet visgi, tokių buteliukų dėka galima išvengti oro patekimo į mažylio skranduką maitinimo metu. Vieni iš populiariausių yra Avent buteliukai kūdikiams su antidieglių sistema.

Žinduko tėkmės greitis

Kūdikiui svarbu išsirinkti tinkamo tėkmės greičio žinduką, kuris atitiktų jo amžių ir poreikius. Naujagimiui reikia rinktis lėto tekėjimo žinduką, kad jis neužspringtų maitinimo metu. Kūdikiui augant reikia keisti žinduką į greitesnio tekėjimo, kad mažylis nesinervintų ir gautų pakankamai pieno. Taip pat verta atkreipti dėmesį į skylučių skaičių ir dydį žinduke – didesnės tirštam maistui, o mažesnės skysčiams.​​

Kiek buteliukų reikia turėti?

Atsakymas į šį klausimą kiekvienu atveju gali būti skirtingas, kadangi viskas priklauso nuo to, kaip kūdikis bus maitinamas. Jei mama planuoja maitinti kūdikį krūtimi, jai reikės bent 1 buteliuko 120-150 ml talpos. Jo prireiks tais atvejais, kai mamai reikės nutraukti pieną ir palikti, kad vienas iš šeimos narių galėtų pamaitinti kūdikį.

Jei vaikas maitinamas iš buteliuko nuolat, gali prireikti ir 4-6 buteliukų, kad mama spėtų juos sterilizuoti ir išplauti prieš kiekvieną maitinimą, kadangi pirmuosius kelis mėnesius buteliukai kūdikiams ne tik išplaunami, bet ir sterilizuojami. O turėti vieną buteliuką ir plauti bei sterilizuoti jį po kiekvieno maitinimo tikrai nebus patogu.

Kada reikia keisti maitinimo buteliukus?

Vidutiniškai buteliukas gali būti naudojamas apie metus. Tačiau svarbu periodiškai tikrinti, ar buteliuke nėra įtrūkimų ar kitų pažeidimų, tokiu atveju jį reikia pakeisti nauju. Be to, nemalonus kvapas taip pat yra ženklas, kad buteliukas tapo netinkamas naudoti. O ant žindukų laikui bėgant atsiranda nedideli įtrūkimai, tad juos irgi reikia periodiškai keisti. Lateksinius žindukus rekomenduojama keisti maždaug kas mėnesį, o silikoninius – kas 1,5 mėnesio. Jei žindukas pakeitė spalvą, jį taip pat reikia pakeisti nauju. Be to, buteliukas ir žindukas turi atitikti kūdikio poreikius, tad keisti reikia ir atsižvelgiant į mažylio amžių ir poreikius.

Kaip prižiūrėti kūdikio buteliukus?

Po kiekvieno maitinimo kūdikio buteliuką reikia kruopščiai išplauti, kadangi viduje gali greitai pradėti vystytis įvairūs mikroorganizmai, o kūdikio imuninė sistema dar nepasirengusi kovoti su tokiais „nekviestais svečiais“. Todėl, kad išvengtumėte apsinuodijimo, nepalikite buteliukų ir žindukų plovimo kitai dienai. Visas procesas neužima daug laiko, ypač jei po ranka turite specialų pagalbininką – šepetėlį buteliukams ir žindukams plauti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close