O KAS GI TU ESI, TĖVYNE, JEI NE MES (Justinas Marcinkevičius)

Gegužės 17 d. vyko Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos organizuota bendruomenės konferencija O KAS GI TU ESI, TĖVYNE, JEI NE MES, skirta Lietuvos narystės NATO ir Europos Sąjungoje 20-mečiui paminėti.

Konferencija prasidėjo iškilminga ES ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija Prienų laisvės aikštėje, kurioje dalyvavo Prienų r. sav. meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerė Jūratė Zailskienė, vicemerė Laimutė Jančiukienė, Europos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Olekas, LR Seimo nariai Rasa Budbergytė, Julius Sabatauskas, ambasadorius Remigijus Motuzas, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-os rinktinės vado pavaduotojas ats. kpt. Valdas Pempė, Prienų krašto jaunieji šauliai, Prienų r. sav. administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, žiniasklaidos atstovai, rajono ir miesto mokyklų mokiniai ir mokytojai. Koncertą bendruomenei surengė Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras. Aikštėje buvo eksponuojama Prienų krašto muziejaus parengta paroda „Laisvės žvalgas“.

Prienų rajono savivaldybės meras, kreipdamasis į aikštėje susirinkusią Prienų krašto bendruomenę bei svečius, paskelbė, kad konferencija, skirta ES ir NATO 20-mečiui, pradeda dešimties dienų truksiančią Prienų krašto šventę, kurios finaliniai akordai nuskambės gegužės 25–26 d.

Toliau konferencija tęsėsi Prienų „Žiburio“ gimnazijoje. Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos choras (vad. Roma Ruočkienė), atlikdamas R. Stankevičiaus ir S. ir D. Petreikių dainą „Mūsų žemė“ ir lietuvių liaudies dainą „O kai sauliūtė tekėjo“.

Pranešimą „Lietuvos narystės Europos Sąjungoje pasiekimai ir iššūkiai“ perskaitė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Konferencijos darbe dalyvavęs Lietuvos Kariuomenės atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis pristatė pranešimą „Kiekvieno piliečio vieta Lietuvos saugume“. Vyko vieša ekspertų diskusija „Atspari grėsmėms, pilietiška bendruomenė. Pradėkime nuo savęs“. Diskusijoje dalyvavo Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Prienų r. sav. meras Alvydas Vaicekauskas, Lietuvos Kariuomenės atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-os rinktinės vado pavaduotojas ats. kpt. Valdas Pempė. Prienų „Žiburio gimnazijos gimnazistai Ūdrys Sadauskas ir Ieva Skaisgirytė. Diskusiją moderavo vicemerė Jūratė Zailskienė. Diskusijoje buvo kalbama apie pilietiškumo sampratą, grėsmes, su kuriomis šiandien susiduria ne tik Lietuva, bet ir kitos ES šalys, apie tai, kad narystė NATO ir ES Lietuvai – valstybingumo, jos piliečių laisvės ir saugumo garantas.

Konferencijos pabaigoje Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė padėkojo visiems konferencijos svečiams, partneriams – visoms švietimo ir kultūros įstaigoms, Prienų r. savivaldybei, „Žiburio“, Jiezno, Stakliškių, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijų gimnazistams ir jų mokytojams, „Ąžuolo“ progimnazijos, „Revuonos“, Balbieriškio, Išlaužo, Pakuonio pagrindinių mokyklų mokiniams ir mokytojams už bendrystę ir dalyvavimą konferencijoje. Konferencijos svečiams bibliotekos direktorė įteikė atminimo dovanas, o konferencijoje dalyvavusiems mokiniams buvo padovanotos knygos „Prienų kraštas“.

                                                                                                         

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close