ATRANKINIAI GREITIEJI TESTAI VISIEMS NORINTIEMS – NEMOKAMAI, GREITAI, KONFIDENCIALIAI

Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė, kuri vyks gegužės 20-27 d., kviečia atkreipti visuomenės dėmesį į tyrimų dėl ŽIV ir hepatitų svarbą.

Ši iniciatyva kviečia susivienyti Europos visuomenę ir aktyviai šią savaitę vykdyti veiklas, kad kuo daugiau asmenų sužinotų savo ŽIV ir hepatitų statusą, o esant teigiamam tyrimo rezultatui – gautų gydymą.

Europoje ir Lietuvoje, ŽIV diagnozuojama per vėlai: 1-as iš 4 asmenų, gyvenančių su ŽIV, nežino, kad yra užsikrėtęs, o apie 50 proc. asmenų, kuriems pirmą kartą nustatyta ŽIV infekcija, sužino diagnozę, kai liga yra toli pažengusi, kas atitolina efektyvaus gydymo galimybes. Tai reiškia, kad daug žmonių nėra atlikę ŽIV tyrimo ir savo sveikata susirūpina tik atsiradus tam tikriems požymiams ar simptomams. Vienam iš dešimties Pietų Lietuvos gyventojų, testuotam ŽSP kabinete 2023 m., nustatytas hepatitas C.

Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaite siekiama paskatinti dialogą tarp įvairių institucijų, kad ES valstybėse būtų sudaryta daugiau galimybių atlikti ŽIV ir hepatitų tyrimus ir asmenims, gavusiems teigiamus tyrimų rezultatus, padėti integruotis į gydymo sistemą.

 Prienuose dėl ŽIV ir hepatitų B ir C bei sifilio bus galima pasitikrinti VšĮ „Gilės sodas” būstinėje, esančioje Kęstučio g. 16A, Prienuose gegužės 23 d. 10-18 val.

  Detalesnė informacija teikiama tel.: +370 610 44965.

  Būkime budrūs ir rūpinkimės savo sveikata!

  VšĮ „Gilės sodo” informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close