Pociūnų padangėje sėkmė lydėjo klaipėdietį

Pociūnuose pasibaigusiame Lietuvos 15 metrų klasės sklandymo čempionate triumfavo klaipėdietis, „Ryanair“ aviakompanijos pilotas Gintas Zubė. Jis surinko 2522 taškus ir tapo absoliučiu varžybų nugalėtoju. Šį titulą pilotas iškovojo pirmą kartą. Tašku atsilikęs kaunietis Vladas Motuza liko antras. Bronzos medalis įteiktas taip pat kauniečiui Dariui Liaugaudui (2410 tšk.). Įdomu, kad gegužės mėnesį Pociūnuose vykusiame atviros klasės sklandymo čempionate Darius buvo pirmas, Vladas – ­antras, o Gintas – trečias. Orai sklandytojų nelepino, per šešias skraidymų dienas įvykdytos tik keturios užduotys. Didžiausias pratimas –349,6 km. Atliekant atskirus pratimus nugalėjo G. Zubė, V. Motuza, V. Sabeckis ir V. Rasimavičius. Iš prieniškių geriausiai sekėsi V. Sabeckiui, daugiakovėje užėmusiam ketvirtąją vietą. Ir jei ne tie baudos taškai, kuriuos vyriausiasis teisėjas Vytautui skyrė už spirales, susuktas tik startavus, prieniškis būtų tapęs bronzos medalininku. Edita Skalskienė turnyrinėje lentelėje liko dvylikta, Vytautas Paulauskas  - septynioliktas. Abu sportininkai – prieniškiai. Beje, Edita buvo vienintelė skraidanti dailiosios lyties atstovė. Čempionate dalyvavo dvidešimt devyni sportininkai. Pasibaigus sklandymo varžyboms Pociūnuose gyvenimas nesustojo. Visą vasarą vyksta Antano Ruko taurės varžybos, jaunųjų sklandytojų treniruotės. Rugpjūčio pabaigoje jie susikaus dėl Vytauto Pakarsko taurės. Nepamiršta Pociūnų ir oreiviai, skraidūnai, aviamodeliuotojai, savadarbiais lėktuvais skraidantys lakūnai, sulaukiama svečių ir iš užsienio. Na, o liepos 6-ąją prasidėjo dešimt dienų truksianti parašiutininkų šventė „Bugis“. Netrukud sulauksime ir Europos 40-ojo senovinių sklandytuvų sąskrydžio. Šalies sklandytojams varžybos dar nesibaigė. Liepos 6 d. Paluknyje (Vilniaus raj.) prasidėjo dešimt dienų truksiančios Zenono Brazausko taurės varžybos, o liepos 28–rugpjūčio 12 dienomis Telšiuose jėgas išbandys klubinės klasės sklandytojai.

Onutė Valkauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close