Annos Moon knygos „Pagrobta savo noru“ ir meninių fotografijų parodos

„Vieno kambario istorija“ pristatymas

Gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje įvyko pirmasis tęstinio projekto „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: šviežia knyga“ (V) renginys.

Rašytoja ir fotografė Anna Moon pristatė knygą „Pagrobta savo noru“ ir meninių fotografijų parodą „Vieno kambario istorija“. Susitikimo metu fotografė Anna Moon papasakojo savo gyvenimo istoriją, kuri priminė tikrą košmarą. Staiga per nuotolį įsiplieskusi meilė egiptiečiui galiausiai virto į kelerių metų kalėjimą tarp keturių buto sienų. Jos gelbėjimosi ratu tapo fotoaparatas, kuriuo autorė stengėsi fiksuoti įdomias, gražias akimirkas. Anna, patyrusi prievartą, smurtą, įkalinta tarp nugaišusių gyvūnų ir nepakeliamos smarvės, net pačiose baisiausiose situacijose sugebėjo įžvelgti grožį, kurį ir perteikė savo tikroviškose, nesurežisuotose fotografijose.

Atsakinėdama į klausimus ir kalbėdama apie metus, praleistus Egipte, autorė liūdnai šypsojosi ir prisipažino, kad „vienintelis geras ir gražus atsiminimas yra mangai ir jų skonis“, kurį jaučia iki šiol. Jautri istorija, atviras išsipasakojimas nepaliko abejingų. Laisvės troškimas ir besąlygiška meilė dukrai Annai Moon padėjo ištrūkti iš vyro gniaužtų, sugrįžti į Lietuvą. Dabar jos abi kabinasi į naują gyvenimą ir rašo naują savo gyvenimo puslapį. Mėgaujasi kiekviena diena, paprastais ir mažais dalykais.

Autorė visus, norinčius sužinoti, kaip klostėsi jos gyvenimas, kvietė skaityti knygą „Pagrobta savo noru“ ir patiems surasti atsakymus į kylančius klausimus. Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: Šviežia knyga“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close